Незрідка замовники перевезень стикаються з парадоксом: за абсолютно однакових відстаней та умов перевезення, вартість доставлення вантажу може відрізнятися. Це залежить від маршруту, напрямку, дня тижня, пори року тощо. Насправді ж, існує декілька варіантів тарифної політики, які використовують перевізники для визначення ціни на вантажоперевезення https://www.mak-trans.com/ua/prices.
Підхід №1: розрахунок на основі собівартості
Такий спосіб є досить справедливим і поширеним, оскільки ціна встановлюється на основі прямих витрат на конкретне замовлення, а не випадково. На практиці транспортні компанії незрідка змушені адаптуватися до ситуацій та коригувати вартість пропонованих послуг залежно від них. Саме такий логічний калькулятор використовує компанія «Мак-Транс».
Підхід №2: індивідуальний, орієнтований на платоспроможність клієнта і умови завдання
Він базується на платоспроможності клієнта та ринкових умов на той час. Полягає в тому, що компанія визначає максимальний рівень, який клієнт може собі дозволити, і призначає ціну відповідно до цього рівня або з урахуванням ціни, що спрацює на ринку.
Цей підхід може приносити великий прибуток, але постійне застосування його на практиці дуже складне і вимагає аналізу положення кожного клієнта і ситуації на ринку. Зазвичай цей підхід використовується разово, наприклад, коли з'являється платоспроможний клієнт або відкривається новий сегмент, який ще не зайняли конкуренти.
Підхід №3: підлаштування під умови ринку
Тарифи не вираховуються самостійно, а пропонуються середні ринкові ставки. Хоча такий підхід може бути характерним для індивідуальних підприємців та невеликих транспортних компаній, всі інші також змушені пристосовуватися до середніх рівнів цін. У зв'язку з кризою перевізники не мають можливості підвищувати тарифи, оскільки це може призвести до втрати клієнтів.
Підхід №4: з урахуванням очікуваного прибутку
Такий метод забезпечує перевізнику дохід, що необхідний для рентабельної роботи. Для цього потрібно порівняти повні витрати та можливий валовий дохід при різних цінах та обсягах послуг. Оскільки це досить трудомістко, такий підхід найчастіше застосовується в разі, коли логістична компанія тільки стартує працювати на ринку, вивчає новий сектор або додатковий вид транспортування.
Тож, обираючи перевізника для свого замовлення, варто ретельно проаналізувати ринок і запропоновані компаніями калькулятори вартості, адже вони можуть сильно відрізнятися.