Для автолюбителів транспортні засоби японського концерну Toyota добре знайомі та реклами не потребують. Зрозуміло, що більшості водіїв подобається лише два-три бренди та моделі, у той час як інші машини часто залишаються поза очами споживачів. І деякі з них такого напевно не заслуговують, адже ігнорування певного авто не означає, що воно невдале. Це стосується одного дуже привабливого та недорогого седану, що свого часу залишився практично непомітним – а дарма.

Toyota Avensis: ідеальне співвідношення ціни та характеристик

Toyota Avensis вперше зійшов із конвеєра 2008 року, його виробництво тривало до 2018-го. Це авто з кузовом седан третього покоління, яке було майже повністю обділене увагою автомобілістів. Але зовсім не заслужено: як і ліцензійне казино з миттєвим виведенням грошей, машина мала одразу прикути до себе погляди завдяки очевидним перевагам. Що й трапилося через кілька років: публіка «розкуштувала» модель і почала достатньо активно її купляти на вторинному ринку.

Настав день, коли седан зайняв стійку проміжну позицію між Toyota Camry та Corolla, що, звісно, є показником успіху. Модель Avensis пережила два рестайлінги (2011 та 2015), при цьому 2012-го у деяких країнах її офіційний продаж було згорнуто. Щоправда, на вторинні ринки вона все одно проникала. Серед незаперечних переваг Тойоти Авенсіс можна виділити:

  • достойну маневреність;
  • підвищену надійність;
  • якісний кузов, стійкий до іржі;
  • високий рівень безпеки;
  • просторий комфортний салон;
  • об’ємний багажний відсік (500 л).

До цього можна додати практично повна байдужість із боку викрадачів: жодного випадку. Щодо недоліків, то до них можна віднести низький 140-мілімітровий кліренс та занадто дешеву оббивку салону. Слід також відмітити, що модель оснащена вельми проблемним стабілізатором через втулки, що витримує пробіг не більше 80-100 тисяч кілометрів. Коректного рульового управління вистачає на 30-50 тисяч км, деякі механізми швидко зношуються. Електроніка також недосконала, є певні недоробки в електромеханічному гальмі. Але не варто лякатися: все це мало місце до рестайлінгів і було успішно усунено. Це стало однією з причин того, що на модель таки звернули увагу.

Явним плюсом машини є просторий салон. Хоча на задньому сидінні трійці пасажирів буде тіснувато, а ось дві людини розмістяться комфортно. Розробники не обійшли увагою місце водія, потурбувавшись про його зручність. Крісло, що виглядає просто, насправді швидко та без проблем адаптується під людину будь-якого росту та статури. Підтримка з боків також поза всілякою критикою, кармо зручне, панель управління продумана, ергономічна, всі елементи знаходяться поруч, під рукою.

Також треба згадати таку виключно японську розробку, як включення подачі прохолодного повітря, що поступає з розміщених на панелі дефлекторів. У той час як скло і ноги гріються. Такий режим забезпечує кисень у достатній кількості та попереджає перегрів голови, що знижує стомлюваність.

Швидкісні можливості та потужність

Toyota Avensis комплектується бензиновими атмосферними двигунами та дизелями. На вибір є три варіанти ZR-FAE різного об'єму, найпотужніший з яких розрахований на 2 літри та видає 152 кінські сили. Щодо дизельних моторів, то це D-4D об’ємом від 1,6 до 2,2 літра. У всіх движків із часом можуть виникнути проблеми з пуском у морозну погоду, тому це слід мати на увазі. З іншого боку, на похвалу заслуговує кожна трансмісія: коробки якісні, «спокійні», надійні. Після рестайлінгу машина за годину долає 200 кілометрів, відрізняється відмінною маневреністю. Це хороший вибір для їзди містом.