Найулюбленішим блюдом багатьох українців є борщ. По суті багато хто вважає, що приготування борщу не вимагає багато часу і слідування рецепту. Насправді, щоб приготувати смачний і ситний український борщ у хлібі треба дотримуватись деяких принципів.
Секрети приготування червоного борщу
Борщ – це непросто суп із капусти. У кулінарії існує пісний борщ, виготовлений з овочевого бульйону. Бульйон готується з птиці, яловичини, баранини та свинини. При додаванні м'яса суп виходить апетитним, незважаючи на інші інгредієнти.
Для покращення смаку деякі жінки додають гриби, солодкий перець та квасолю. Головним секретом приготування борщу є додавання буряків. Саме цей коренеплід надає супу насичено червоного кольору.
Інгредієнти для приготування борщу
Справжній ситний борщ готується з:
1. Червоний буряк надає супу особливого відтінку. Крім відтінку завдяки коренеплоду борщ має кислуватий смак.
2. Другим важливим компонентом вважається томат. Замість томату можна додавати нарізаний помідор. Томатна паста та буряк нададуть борщу багряний відтінок.
При додаванні компонентів головне знати основні нюанси. Буряк можна запікати, відварити або додавати у сирому вигляді. Насправді немає особливого рецепту з приготування буряка для супу. При застосуванні всіх трьох способів борщ вийде смачним і матиме потрібний відтінок.
Особливості запікання буряків
Для борщу варто купувати коренеплід великого розміру. Перед запіканням буряк треба добре відмити. Далі буряк треба обернути у фольгу і відправити в підігріту духовку і випікати 40 хвилин. Після цього треба обережно зняти фольгу і очистити шкірку. Запечені буряки можна натерти на тертці або нарізати шляхом шаткування. У подрібнений коренеплід додають оцет чи сік лимона.
Особливості варіння буряків
Варіння підходить тим, хто не хоче витрачати час на запікання. Для борщу знадобиться буряк великого розміру. Потрібно відмити коренеплід і, не зрізаючи, покласти в ємність з водою. Кип'ятити потрібно 30 хвилин. Після того, як буряк зваритися, потрібно її охолодити і нарізати дрібними кубиками, шаткувати або подрібнити за допомогою терки.
Особливості смаження
Буряки також можна приготувати шляхом пасерування. У разі борщ готується з особливими хитрощами. Перед приготуванням необхідно приготувати інгредієнти. На 3 л супу знадобляться буряк середнього розміру, морква, цибуля та часник, томатна паста та олія, сіль та оцет.