При найменшому нездужанні природною реакцією у кожної людини є бажання виміряти температуру. Позаяк незамінною частиною аптечки є медичний термометр. Будь-яка інтернет-аптека запропонує на вибір безліч цих пристроїв, отже варто в них розбиратися.

інтернет-аптека

Типи термометрів, їх недоліки та переваги

Для тих, хто купує цей прилад вперше, і тих, хто хоче оновити старий, корисне повідомлення: з’явилось багато вимірювачів нового типу, але старого зразка, ртутні, нікуди не поділися. В чомусь вони й досі кращі за інші.

1. Ртутний термометр. Хоча вже й старомодний, але так і залишається в рейтингу найточнішим вимірювачем температури тіла, тому і досі найпопулярніший серед населення і в лікарнях. Ймовірна похибка 0,1°C. Він найдешевший, просто дезінфікується, має тривалий термін використання. Метод вимірювання - оральний, аксилярний, ректальний. Але водночас мають кілька недоліків:

  • крихкість;
  • при розбитті є небезпека ртутного зараження;
  • тривалий час вимірювання (5-10 хвилин), що незручно, коли температуру треба виміряти дитині.

2. Електронний термометр - другий в рейтингу по популярності. В каталозі інтернет-аптеки «Здравица» це теж найчисельніша категорія. Має чутливий датчик на наконечнику, дані з якого виводяться на маленький дисплей. Вимірювати може орально, аксилярно, ректально та тимпанічно. Основним його плюсом є безпечність, тому і користуються для дітей. Наконечник може бути гнучким і не викликає дискомфорту. Серед додаткових функцій можливі: звуковий сигнал на початку або при завершенні роботи, підсвічування дисплею, здатність запам’ятовувати останні результати, голосовий супровід тощо. Серед недоліків:

  • недешеві батарейки, які потрібно постійно оновлювати, інакше пристрій помиляється сильніше;
  • з цієї ж причини пристрій може відмовити в найнезручніший момент;
  • велика ймовірність похибки до 0,5°C;
  • не усі можна дезінфікувати.

3. Термосмужка - це стрічка з високочутливої плівки, що здатна реагувати на температуру тіла зміною кольору. Дуже зручна в застосуванні, зона вимірювання - лоб. Але відрізняється неточністю, позаяк результати поділяються на нормальну температуру і підвищену. Найчастіше застосовується в похідних умовах для первинного визначення стану хворого. Після цього за потреби для більш точних результатів використовують інший тип вимірювача.

4. Інфрачервоний. Це найсучасніший з усіх типів термометрів. Реагує на теплове випромінювання тіла (повітря, чи іншого об’єкта), дані перетворює в числові та виводить результат на дисплей. Для цього йому потрібно всього 3 секунди. Зони виміру - будь-яка частина тіла, у тому числі вушні раковини. Існують безконтактні прилади, що дуже зручно застосовувати сплячим дітям. Серед недоліків - змінні батарейки і висока вартість.

Тож, при виборі, виважіть для себе: для якого застосування потрібен пристрій, наскільки точним він має бути та на скільки зручним.