Мало хто не чув про лояльність мікрофінансових компаній, взяти кредит на карту або готівкою у яких набагато простіше, аніж скористатись послугами банків. Але навіть подібні організації іноді відмовляють у видачі мікропозики (https://credit18.com.ua/kredyt-bez-dovidky-pro-dokhody-onlajn/). В статті розглянемо популярні причини, чому це може трапитись.
Як МФО приймає рішення про видачу позики
Кожна мікрофінансова компанія використовує в роботі спеціальну скорингову систему з заданими параметрами. Анкети потенційних клієнтів проходять оцінку, в результаті якої отримують певний бал — чим він вищий, тим більше ймовірність позитивного рішення за заявкою. Також МФО співпрацюють з Бюро кредитних історій та отримують доступ до різноманітних баз, що дозволяє їм отримувати максимум інформації та оцінити ризики видачі коштів.
Вимоги до позичальників в різних компаніях відрізняються, мова йде не тільки про вік отримувача або наявність у нього постійної реєстрації. Деякі МФО https://credit18.com.ua/ не обслуговують позичальників з поганою кредитною історією, інші не працюють з особами до 21 року або старше 60 років. Але практично всі організації видають кошти навіть неофіційно працюючим громадянам, достатньо мати хоча б якийсь дохід.
5 причин, чому відмовляють у видачі кредиту
Найчастіше заявки відхиляють з огляду на такі причини:
- Зіпсований кредитний рейтинг отримувача.
- Закредитованість (наявність багатьох відкритих кредитів у різних організаціях).
- Наявність серйозних прострочок.
- Некоректно заповнена анкета або помилки в персональних даних.
- Негативний досвід співпраці із цим позичальником (наприклад, раніше він уже оформив позику та не закрив заборгованість).
Варто розуміти, що скорингова система МФО аналізує заявки буквально за декілька хвилин, враховуючи лише основні параметри, тоді як у банку анкету перевіряють довше і враховують більше критеріїв.
Якщо в МФО заявку відхилили без пояснення причин, не варто панікувати. Шанс отримати онлайн-кредит на вигідних умовах все ще є, просто потрібно підібрати вигідну програму та уважно підійти до процесу заповнення заявки. Якщо у вас на момент звернення за мікропозикою є оформлений кредит або в минулому були допущені прострочки платежів, намагайтеся найти МФО, які співпрацюють з різними клієнтами та не відмовляють позичальникам, що в минулому допускали прострочки. Збільшити шанси на позитивне рішення можна, якщо оформити заявку одночасно в декілька організацій.
Чи можливо підвищити ймовірність схвалення заявки
Якщо у видачі позики відмовили, в першу чергу необхідно проаналізувати ситуацію та з’ясувати причину. Якщо це сталось в результаті допущених в анкеті помилок або ви вказали недостатньо даних, необхідно уважніше підходити до процесу заповнення заявки.
Частіше причиною відмови виступає погана кредитна історія. Щоб з’ясувати, який кредитний рейтинг у вас на цей момент, скористайтеся можливістю безплатно раз на рік замовити виписку в кредитному бюро. Це дозволить тримати ситуацію під контролем.
Щоб в майбутньому мати можливість отримувати мікропозики на вигідних умовах, варто попрацювати над виправленням кредитного рейтингу. Поліпшити кредитну історію можна, отримуючи нові кредити та вчасно виплачуючи заборгованість, при цьому не допускаючи прострочок. Непоганим рішенням у подібній ситуації буде оформлення кількох невеликих кредитів у мікрофінансових компаніях, які необхідно закрити в строк з відсотками. Таким чином ви виправите ситуацію, що в майбутньому дозволить отримати кредит у банку на будь-які потреби на більш вигідних умовах.