Вже з самої назви обладнання стає зрозуміло, що зерносховища призначені для тривалого зберігання (а також транспортування) зерна. Річ у тім, що в неправильних умовах зерно швидко псується. В ньому можуть завестись шкідники, з’явитись гниль та пліснява тощо. Саме тому, якщо ви закупили велику партію або ж зібрали та готуєте зерно на продаж, потрібно встановити спеціальні камери, які б створювали оптимальний мікроклімат, зберігаючи усі смакові та поживні властивості культури.
Зерносховища сьогодні виготовляються в різних видах та з різними параметрами. Детальніше ознайомитись із сучасними моделями можна тут https://siydobro.com/product/obladnannia-dlia-zberihannia-zerna/. Головне правило вибору – зрозуміти, яка модель потрібна саме вам, виходячи з її технічних характеристик.
Основні вимоги до зерносховищ
Розпочнімо з загального огляду зерносховищ. Незалежно від виду, до такого обладнання висувається ряд вимог:
-
Оптимальна температура та вологість повітря. Всередині має бути доволі прохолодно, проте не холодно. Температура повітря має бути зафіксованою тобто такою, що не коливається протягом дня. Як і вологість повітря – завищені показники призведуть до псування зерна.
-
Герметичність сховища. Всередині камери повітря має циркулювати. Проте знадвору до зерносховища воно напряму потрапляти не має. Як і вітер, опади тощо. Камери мають бути герметичними, виготовленими зі щільного матеріалу
-
Розмішування зерна. Верхні шари можуть тиснути на нижні, що в свою чергу призводитиме до того, що внизу зерно почне псуватись. Функція розмішування дозволяє уникнути цієї проблеми.
Особливості та технічні характеристики зерносховищ
В залежності від виду зерносховища можуть виготовлятись із різних матеріалів. Так, наприклад, елеватори виготовляються із нержавіючої сталі. Силоси також. Проте є моделі силосів, основа яких зроблена з поліестеру або алюмінію.
Також різні моделі обладнання відрізняються одна від одної своєю місткістю. Вона може варіюватись в межах 0,5-15 тис. тонн. Обирайте потрібний варіант, виходячи з запланованих об’ємів зерна, яке будете зберігати та транспортувати.
Окрім типу та розмірів під час вибору зерносховища звертайте увагу на простоту у використанні, додатковий функціонал та вигідну вартість. Такий підхід дозволить знайти потрібне вам обладнання та уникнути помилок при виборі.