Кавові зерна ростуть на всіх населених материках, крім Австралії. З них виходить ароматний, надзвичайно смачний напій. В Італії його приготування стало традицією, ритуалом, культом, стилем життя. Італійці вважають свою каву еталоном якості, а сучасні кавомашини здатні приготувати величезний спектр її варіантів.

Іллі, Тромбета, Лавацца, Картапані — все це назви італійських заводів, які займаються обсмажуванням кавових зерен. Особливість їх у тому, що у кожного є свій список пропонованої до купівлі кави. Якісна італійська кава має певні правила вживання. Щоб правильно замовити і зробити її, потрібно неухильно дотримуватися традицій, а також добре розбиратися в різних сортах цього напою.

Тільки в цьому разі ви зможете воістину насолодитися напоєм. Отже, якщо ви хочете не просто випити філіжанку кави, а скуштувати результат праці тих, для кого її приготування — справжнє мистецтво, ласкаво просимо до Італії!

 

Трохи з історії напою

 

Італійці першими навчилися обсмажувати зелені зернятка підбадьорливої рослини. Найбільше його надходить із Бразилії та Колумбії. Після обробки виходить відмінна продукція високої якості. Багато гурманів полюбили італійську каву.

Вперше зерна стали завозити Середземним морем з Азії до Венеції. Їх використовували як ліки та продавали в аптечних пунктах. У XVI столітті було відкрито сам напій. Італійці були від нього в захваті. Так почався «золотий вік» кави.

У 1647 році запрацювала перша венеціанська кав'ярня. Навіть Папа Римський Климент VIII благословив напій. Незабаром той поширився всією Європою, а згодом з'явилися і перші кавомашини.

 

Італійські звичаї вживання

 

На Апеннінському півострові п'ють напій бадьорості щодня невеликими порціями. Він став візитною карткою країни. У ресторанчиках його зазвичай п'ють просто за барною стійкою. Достатньо зробити кілька ковтків і насолодитися особливим кавовим смаком.

Італійці роблять каву для насолоди. Вона густа і вкрита золотистою пінкою. Чашку підбирають із товстими стінками, щоб напій довше не остигав. Для приготування справжньої italienischer kaffee заведено використовувати спеціальну кавоварку Moka. Її треба заливати м'якою холодною водою і спостерігати за процесом закипання.

 

Особливості термічної обробки зерен

 

Обсмажування зерен проводять для того, щоб прибрати зайву вологу і гіркоту. Оброблений при 245 °C продукт має особливий запах і смак. Італійці застосовують жорсткий метод. Такі умови надають зернам солодкуватого посмаку і кислинки. Кожен сорт кави характеризується певною тривалістю обсмажування. Сильно пересмажені зерна трохи гірчать, тому в Італії намагаються дотримуватися золотої середини.

На півночі, півдні та в центрі країни свої особливості обробки. У північних регіонах зерна доводять до шоколадного кольору без гіркоти. У центральних областях вони коричневі з маслянистими краплями. У південних їх доводять майже до чорного кольору з підгорілим запахом. Усі виробники закуповують сировину тільки високої якості.

 

Нюанси заварювання

 

Більшість жителів Апеннінської країни починають свій ранок із чашечки свіжого, ароматного кавового напою. Під час заварювання вони дотримуються кількох правил:

  • Використовують тільки натуральний свіжомелений продукт, розчинний навіть не розглядають. У нього зовсім інший смак і аромат.
  • Заливають тільки м'яку воду.
  • Застосовують кавоварку Moka. Якщо каву заварюють у турці, то намагаються не перетримати її, щоб вона не закипіла.
  • Перед розливом у чашки пропускають напій через сіточку.

Кава по-італійськи передбачає також наявність густої пінки, що перешкоджає випаровуванню ароматичних речовин та ефірних олій.

В Італії багато виробників кави. Жителі країни намагаються купувати дорогу продукцію. Вони радять віддати перевагу надійним та перевіреним виробникам.