Ігроманія – це залежність від азартних або комп'ютерних ігор, друга її назва – лудоманія. Вона може зустрічатись у людей різного віку, часто у дітей. Хоча ігроманія не впливає на фізичне здоров'я людини, вона руйнує її життя, а в занедбаних випадках призводить до суїциду.
Чому виникає ігроманія?
Точної причини цього розладу не має, але її пов'язують з такими факторами:
- Сильний стрес.
- Бажання втекти від реальності.
- Невпевненість в собі.
- Відсутність друзів, коханої людини.
- Конфлікти у сім’ї.
- Спадкова схильність.
Етапи ігроманії
Людина не народжується ігроманом, у розвитку своєї залежності вона проходить кілька етапів. Захоплення іграми зазвичай починається після кількох виграшів. Відчуте почуття азарту змушує людину пробувати ще й ще. Після програшів деякі зупиняються, але більшість сприймає їх як тимчасову невдачу на шляху до багатства.
Після втрати грошей, роботи та конфліктів у сім'ї ігромани починають усвідомлювати свою залежність, але тільки гра приносить їм почуття комфорту та задоволення. Бажання відігратися стає неконтрольованим, незважаючи на програші.
Останній етап називають безнадійністю. До цього часу людина вже зазвичай втратила все і не сподівається на виграш, але продовжує грати, щоб зберегти відчуття реальності.
До чого призводить ігроманія?
Через постійні ігри людина втрачає соціальні зв'язки, ігнорує інтереси сім'ї, зациклюється лише на виграші. З часом починає страждати кар'єра, ігромани нерідко втрачають роботу. Часті програші призводять до постійних боргів, які ростуть, як сніжний ком.
У спробі відігратися залежна людина позичає ще більше, бере кредити, нерідко наважується на злодійство. Близько 40% важких ігроманів намагаються покінчити життя суїцидом.
Основна складність лікування полягає в тому, що більшість таких людей спочатку не усвідомлюють своєї залежності і відмовляються йти до лікаря.
Лікування ігроманії
Так як ігроманія не викликає фізичної залежності, на перших етапах її можна лікувати без препаратів. Основну роль в такій ситуації відіграє психокорекція, поведінкова терапія. Однак важливо, щоб пацієнт сам відчував бажання позбавитися гри, без цього ефект лікування буде занадто короткочасним.
Якщо ж в основі ігроманії лежать серйозні психологічні проблеми чи залежність зайшла надто далеко, без препаратів не обійтися. Лікарю необхідно спочатку повернути людині душевну рівновагу та впевненість у собі. Це можливо при поєднанні психотерапії з медикаментозною підтримкою.
Клініка «Доктор Благо Плюс», яку очолює провідний реаніматолог-нарколог Довгий Юрій Володимирович, пропонує пацієнтам різні варіанти лікування ігроманії – поведінкову терапію, психологічне консультування, призначення антидепресантів та інших ліків.
Для отримання консультації телефонуйте +38 (048) 702-34-24 та +38 (097) 242-29-22 або звертайтесь за адресою м. Одеса, вул. Дм. Донського 2А/7. Профільні спеціалісти центру допоможуть у вирішенні проблеми та забезпечать анонімність кожному пацієнту.