Мікрофінансові організації – це кредитні установі не банківського сектору, які переважно займаються видачей споживчих позик населенню. Часто такий вид кредитування називають «гроші до зарплати», тому що це невеликі сумами на короткі терміни. Для споживача такий варіант найбільш швидкий та зручний і часто доступний онлайн.

Мікропозики мають важливу особливість – вони значно дорожчі від банківських кредитів, проте і значно доступніші, а також можуть оформлятись практично цілобово - https://allycredit.com.ua/kredyt-onlajn-na-kartu-tsilodobovo/. Однак, легкість оформлення не відміняє того, що до вибору мікрофінансової компанії слід віднестись уважно і відповідально. Ми дамо 5 рекомендацій, які допоможуть підібрати надійну компанію з кращими умовами кредитування на ринку мікропозик.

  • Надійні МФО

Ринок мікрофінансових установ постійно поповнюється новими гравцями. Всі установи, які заходять до цього ринку мають бути зареєстровані Нацбанком, мати ліцензію та інші документі, які надають їй право на віддачу позик населенню.

Ознайомитись с такими документами можна на офіційному сайті самої МФО. Перевірити дійсність реєстрації – в реєстрах Нацбанку.

Оформлення мікропозики можна проводити лише в компанії яка працює в Україні офіційно. Оскільки, в разі виникнення проблемної ситуації позичальник буде мати можливість подати скаргу на установу в НБУ, поліцію та інші компетентні органи.

  • Наявність офісів та відділень

Багато компаній мікрофінансового ринку перейшли в сектор онлайн-позик. Це дійсно зручно і швидко – оформлення через інтернет, без візиту до офісу. Проте такий спосіб подачі заявки і отримання позики не підходить тим особам, яким важко розібратися з інтернетом, а це велика кількість пенсіонерів. Друга проблема – це отримання грошей лише на карту, що не завжди зручно клієнту, яких хотів би мати готівку.

Також важливо зрозуміти, що у разі виникнення проблем, позивачу прийдеться спілкуватися с працівниками компанії заочно, тобто по телефону та листуванням. Це ускладнює вирішення питань і непорозумінь.

  • Умови договору

Умови кредитування, які прописані в договорі, обов’язкові для виконання як позичальником так і кредитором. Тому перш ніж подавати заявку в МФО, слід ретельно перечитати та зрозуміти цей документ щоби без оформити 100 кредит онлайн https://allycredit.com.ua/100-zajm-na-kartu-bez-vidmovy-onlajn/.

Необхідно звертати увагу на:

  • Повну процентну ставку. Ставки в МФО сягають 2% в день. Не переплачувати можна, якщо знайти позику під 0%, яка доступна новим клієнтам компанії.
  • Переплату за додаткові послуги. В деяких МФО пишуть про ставку 0%, проте клієнту доводиться платить за страховку, розгляд заяви, консультації та інші нав’язані послуги.
  • Терміни кредитування. Максимум швидка позика видається на 1 місяць. Однак, в деяких МФО строк може бути 15-21 день.
  • Сума кредиту. Нерідко новім клієнтам пропонують найменшу суму, яку можуть підняти лише з 2 позики.
  • Безакцептне списання боргу. В договорі може бути такий пункт, який дозволяє кредитору списувати з карти боржника гроші до повного погашення позики, процентів, штрафів тощо.
  • Передача боргу третім особам. Цей пункт передбачає можливість продати або передати борг клієнта колекторам у разі невиконання договору кредитування.
  • Розміри штрафів, пені інших санкцій за несвоєчасне погашення кредиту.
  • Можливість і умови дострокового погашення та продовження позики у разі необхідності.

  • Робота служби підтримки

Перевірити цей показник надійності і якості роботі компанії дуже легко. Достатньо написати в службу підтримки, зателефонувати до гарячої лінії і зрозуміти як швидко і компетентно надають відповіді спеціалісти МФО.

  • Відгуки клієнтів та репутація

На жаль в інтернеті дуже важко знайти об’єктивні відгуки клієнтів про послуги МФО. Більшість дописувачів говорять негативні речі, навіть якщо компанія не порушує закон і пропонує чесні умови кредитування. Проте завжди можна спитати знайомих, колег, родичів, які користувались послугами той чи іншою компанії. Також має значення те скільки років МФО працює на ринку, яка в неї склалася репутація. Можна почитати судову практику та рішення в яких фігурує компанія. Це дозволить скласти своє бачення образу МФО.