Електрогенератор виконує функцію постачальника енергії, коли немає можливості підключити електричне обладнання до мережі або якщо мережа тимчасово знеструмлена. Зараз мешканці Камʼянець-Подільського активно скуповують мобільні електростанції, бо існує неабияка загроза влучення російських ракет у ТЕЦ. Щоб прилад добре виконував свої функції, його треба коректно підключити й дотримуватися правил експлуатації. Як це зробити – читайте далі.

Вибираємо місце для монтажу

Генератори бажано розміщувати в приміщеннях на деякій відстані від житла. Це тому, що вони досить шумні, до того ж під час роботи створюють неабияку вібрацію та виділяють вихлопні гази. Окремо розташована будівля під генератор гарантує тишу й чисте повітря у житловому будинку.

Чи обовʼязково розміщувати мобільну електростанцію в приміщенні? Ні, але в такому разі її треба захищати за допомогою кожуха або навіса. Так чи інакше, не можна залишати прилад просто неба. Несприятливі погодні умови виводять з ладу окремі вузли агрегата, а ціни на генератори не дозволяють купувати новий прилад щороку. 

Коли генератор працюватиме в приміщенні, його буде зовсім не чутно. Він буде добре захищений від снігу та дощу, а також від пилу та дрібних фракцій, що знаходяться в повітрі.

У приміщенні, де буде встановлено генератор, не має зберігатися пальне або інші легкозаймисті речовини. Необхідно створити систему вентиляції. В приміщенні роблять отвори для доступу свіжого повітря й для виходу надлишків тепла та вихлопних газів.

Як підключити

До того як підключати автономну електростанцію, треба визначитись з характером її використання. Генератори використовують у два способи:

  • в якості резервного джерела живлення;
  • як постійне джерело електричної енергії.

Другий спосіб доречно застосовувати в місцях, де зовсім немає мережі. Але більшість покупців, які шукають товари на сайті allo.ua у Львові, все ж таки розраховують, що генератор буде резервним обладнанням на випадок тимчасового знеструмлення.

Для будинку краще обирати прилади з ручним запуском. Після відключення світла господар спершу вимикає всі зайві електроприлади та тільки потім запускає генератор. Так можна зекономити ресурс мобільної електростанції.

Фахівці пропонують підключати генератори до щитка за допомогою перекидного рубильника.

Технічне обслуговування

Заміна мастила виконується не рідше, ніж один раз на рік або після відпрацювання регламентних моточасів. Якщо тривалий час агрегат працював без заміни мастила, треба виконати промивку системи зі спеціальним мийним засобом. Процедуру виконують згідно з інструкцією. Також треба періодично змащувати окремі вузли агрегата.

Проводка потребує захисту від гризунів. Для цього її кожні 2-3 тижні оббризкують дератизаційним спреєм.

Тривале перебування палива в баку призводить до зменшення октанового числа й неможливості запуска. Якщо так сталося, треба залити в бак спеціальну присадку й запустити двигун на 5 хвилин для рівномірного розмішування рідини.