Компресор – це один з основних елементів кондиціонера. Його ламання призводить до повної бездіяльності всього пристрою. При цьому він є найуразливішою деталлю будь-якої холодильної системи. Для його повноцінної роботи необхідно приділяти особливу увагу супутнім факторам, які можуть призвести до його виходу з ладу.
Фактори порушення роботи кондиціонера
Є первинні та вторинні фактори, які можуть позначитися на працездатності компресора. До них можна віднести:
- Часте увімкнення/вимкнення компресора. Вважається, що при правильному узгодженні продуктивності всіх елементів холодильної спліт-системи, компресор повинен протягом 20 хвилин працювати та 4-5 хвилин не працювати. У виняткових випадках 6 хвилин / 3 хвилини. В інших випадках можливе його відключення по перегріву або міжвитковому замиканню в результаті спрацьовування температурного реле. У будь-якому випадку це призведе незабаром до ламання компресора та його заміни.
- Кондиціонер не холодить у режимі охолодження або не гріє у режимі обігріву. У більшості випадків це є наслідком витоку холодоагенту з холодильної системи. При такій несправності також буде дуже тривала робота компресора без відключення.
- Якщо в результаті візуального огляду на поверхні теплообмінників, конденсатора, випарника, а також на мідних трубках будуть видно явні сліди масла, то це результат розгерметизації холодильного контуру, далі витоку масла та холодильного агента зі спліт-системи. Це також призводить до ламання компресора та його заміни.
- Зміна кольоровості на індикаторі вологості. Така зміна говорить про наявність великої чи малої кількості вологи у холодильному контурі. У будь-якому разі її наявність у системі неприпустима. Вологу необхідно прибрати та перевірити, яким чином вона потрапила до системи.
Сам кондиціонер, згідно з інструкцією з його експлуатації, слід періодично оглядати та в процесі таких робіт перевіряти на наявність масла та його кислотності в компресорі. Електродвигун компресора і сам компресор мають єдину систему мастила і для цього всередині є деяка кількість масла. Воно має мінімальну допустиму кислотність, але при деяких порушеннях роботи електродвигуна компресора кислотність може підвищитися, що призведе до руйнування обмоток електродвигуна і виходу з ладу з подальшою заміною. Тому необхідно періодично проводити вимір кислотності масла та його кольору. При будь-яких порушеннях слід злити масло, знайти причину, усунути її та залити нове.
Необхідні дії при заміні компресора
Порядок дій схожий на початкові роботи з монтажу спліт-системи.
- визначити причину виходу з ладу компресора та усунути її;
- у разі підвищеної кислотності масла – промити систему;
- провести опресування спліт-системи під азотом для виявлення можливих розгерметизованих ділянок холодильного контуру;
- відвакуумувати систему;
- встановити новий компресор;
- для виведення можливих залишків підвищеної кислотності з масла – встановити антикислотний фільтр на всмоктувальній лінії перед компресором;
- заправити систему фреоном і після запуску кондиціонера перевірити течошукачем на можливий витік холодильного агента.
Слід зазначити, що процедура заміни компресора є досить трудомісткою та складною. Вона потребує певних знань та навичок, тому слід довіряти такі роботи лише сертифікованим фахівцям. В іншому випадку один або кілька етапів заміни компресора можуть бути пропущені та через якийсь час новий компресор може знову вийти з ладу.
Фахівці компанії "Ремонт оселі" можуть як провести заміну компресора кондиціонера, так і встановити нову спліт-систему або любий інший кондиціонер. Біль детальну інформацію ви можете отримати на сайті компанії: remontoseli.com.ua.