Програміст є однією з найпопулярніших професій сьогодення. Якщо ви добре знаєте математику, вам подобаються технічні предмети та маєте розвинене логічне мислення, ймовірно, варто розглянути для себе цю професію. Обравши якісні онлайн курси в IT, ви зможете стати затребуваним спеціалістом.
Основні типи програмістів
1. Фронтенд-програміст
Спеціалісти цього напрямку працюють над розробкою зовнішньої частини продукту – користувальницького інтерфейсу. Фреймворки Angular, React та ін. є дуже популярними. Але для того, щоб з ними працювати, треба потрапити до гідних проєктів. Для новачків ця робота гарна тим, що має невисокий рівень відповідальності. Навіть якщо ви припустилися тих чи інших помилок, їх завжди можна буде помітити та виправити. Візуальну частину сайту бачить також замовник, тому front-end програмісти часто отримують правки та узгоджують свою роботу. Якщо вам цікава візуальна частина інтернет-ресурсів, можна закінчити курси front end онлайн та приступити до роботи над нею.
2. Backend-програміст
Програмують внутрішню частину сайту. Часто вони пишуть мовою Python чи PHP. Вони є тими спеціалістами, які відповідають за коректну обробку даних. Помилки бекендерів помітні далеко не одразу та коштують для проєкту дорожче (порівняно із помилками фронтендерів). Наприклад, через їхні помилки можуть не створюватися заявки в інтернет-магазині.
3. Fullstack-програміст
Такі програмісти можуть розробити сайт з нуля. Вони створюють і візуальну частину, яку завжди бачать користувачі, а також можуть написати код для внутрішньої. Fullstack-спеціалісти незамінні у невеликих компаніях та проєктах. Можуть успішно розвиватися, працюючи на фрілансі. Можна пройти курси python для підвищення кваліфікації.
4. Game-developer
Розробка ігрових додатків – популярний напрямок програмування. Виділяють 3 основних спеціалізації ігрових розробників:
- Розробка десктопних ігор;
- Створення мобільних ігор;
- Розробка MMORPG (багатокористувацьких онлайнових рольових ігор).
Програмісти даної спеціалізації затребувані у різноманітних стартапах та ігрових студіях. Вони розробляють ігри з нуля, виправляють виявлені баги та забезпечують підтримку ігрових проєктів.
5. Системний програміст
Цей спеціаліст пише складне програмне забезпечення мовами C и C++. Це можуть бути ігри, драйвери, операційні системи тощо. Дана сфера має високий поріг входження, тому новачкам краще починати з інших напрямків програмування.