Для виготовлення пакувального матеріалу найкраще підходить папір, а тому така упаковка ніколи не втрачала своєї популярності. Виробництво паперових пакетів на сьогоднішній день широко представлене різноманіттям продукції, яку використовують практично в усіх напрямках людської життєдіяльності. Таке пакування використовується під час продажу господарчих товарів, одягу, медикаментів, косметики, є також і паперові пакети для їжі. Всі ці вироби відрізняються розміром, зовнішнім дизайном, видом використаної сировини та деякими іншими аспектами. Значну відмінність від основної маси продукції мають паперові пакети для їжі на виніс, на доставку, купити які зазвичай виробники пропонують оптом. Здебільшого замовляють такий формат власники кав’ярень, ресторанів, піцерій тощо.
Види паперових пакетів
Така упаковка вважається найбільш оптимальною для людини в умовах реалій нашого життя. Пакети з паперу відносяться до екологічно чистого продукту, який під час утилізації не заподіює жодної шкоди довкіллю. Вони досить дешево коштують і в деяких випадках можуть використовуватися багаторазово. Окрім того, ці виробі легко витримують досить велику вагу, в більшості своїй вони максимально міцні на розрив і мають привабливий зовнішній вигляд. Нанесення логотипу на їхню поверхню дає змогу організувати ефективну та недорогу рекламу продукту чи послуги певної компанії.
З точки зору експлуатації паперові пакети можна умовно розділити на наступні види:
- для упаковки та транспортування різного виду товарів;
- для реклами — як додатковий засіб презентації продукту, як інструмент проведення маркетингової кампанії.
Окрім цього, пакети заведено розрізняти з точки зору використаного в процесі виробництва матеріалу та методів їх оформлення.
Крафтові, білі чи ламіновані
Зазвичай для таких виробів застосовується папір повторного виробництва, в результаті чого отримуються білі або бурі вироби. Їх можна фарбувати, наносити на поверхню різне зображення. Для нанесення малюнків використовується офсетний або трафаретний друк. Ці методи застосовуються з урахуванням специфіки майбутньої продукції, забезпечуючи різноманітний ефект з точки зору передачі кольорів, деталей малюнку тощо.
Окрім того, паперові пакети можуть мати ручки для зручного транспортування. Вони виготовляються зі шнурів або скрученого паперу, передбачаючи певний запас міцності. Доповнюються вироби ручками зазвичай тоді, коли планується використання пакетів для переносу великих об’ємів або ваги.