За нову творчу справу братися важко, навіть якщо ви добре приготувалися. Страшно робити стрибок від звичного до незнайомого з доброю вірою в те, що ваша важка праця окупиться в довгостроковій перспективі.

Якщо ви деякий час працювали над досягненням конкретної мети, наприклад над запуском власного каналу YouTube, тоді ставки, ймовірно, зараз здаються неймовірно високими. І перегляд статистики не завжди є найкращим способом послабити цей тиск. Щохвилини на YouTube завантажується 38 мільйонів активних каналів і 500 годин контенту.

Якщо ви один із 22 000 творців контенту з мільйоном підписників, ці дані не такі страшні, але тих, хто тільки починає, ці цифри можуть лякати.

Щоб створити канал YouTube, фактичний процес реєстрації займає кілька секунд – тут мова йде про швидке створення облікового запису. Але недостатньо додати назву каналу та завантажити зображення профілю.

Канал YouTube вимагатиме постійних інвестицій. Щоб зрештою отримати найкращий результат і скористатися перевагами монетизації YouTube, вам потрібно буде добре попрацювати та дотримуватися певних правил та порад.

Розробіть концепцію та нішу свого каналу

Реєстрація облікового запису YouTube – це чи не найпростіша частина. Справжнє завдання полягає в тому, що буде далі, а саме: розробити логістику вашого каналу та відповісти на деякі важливі запитання щодо ідентичності бренду.

Яка ваша мета як творця контенту? Як ви поєднаєте цю мету зі своїм каналом YouTube? Чому глядачі мають хотіти дивитися ваші відео та, зрештою, підписуватися? Ви самі повинні знати, чому ваш канал важливий, а потім демонструвати цю цінність у своєму брендингу.

Та як це зробити?

Якщо ви можете запропонувати унікальну точку зору та експертні знання, нехай це підживить ваші ідеї щодо відео YouTube. Багато професіоналів із різних галузей використовують YouTube, щоб створити й зміцнити свій бренд і авторитет. Наприклад, професійний гравець у покер Лекс Вельдхус ділиться своїм баченням світу покеру через власний блог, канал YouTube і трансляції на Twitch. Усі вони досить успішні з понад 100 тисячами підписників на YouTube і понад 300 тисячами на Twitch. Так, розпочавши та успішно побудувавши свою кар'єру в живому покері, Лекс використав свої знання для розбудови власного бренду онлайн. Однак вам не обов'язково дотримуватися однієї теми. Більш важливо мати послідовну мету. Наприклад, популярний український блогер і за сумісництвом YouTube-канал Клятий Раціоналіст із понад 200 тисячами підписників охоплює різноманітні теми: від теорій змови до мережевого маркетингу. Основна мета всіх їхніх відео та сама: запросити експертів у певній темі, які можуть надати факти та пролити світло на них.

Інвестуйте у свій власний протокол підготовки створення відео

Річ у тому, що при створенні контенту без чіткого плану ви далеко не зайдете. Без розкладу завантажень чи встановленої швидкості створення відео ваш канал YouTube може швидко отримати репутацію непослідовного та ненадійного (а таку репутацію потім дуже важко змінити.)

На щастя, хороший протокол підготовки до створення контенту може допомогти вам дотримуватися розкладу завантаження та налаштуватися на більш плавне ведення каналу та постпродакшн. Дотримуючись наведених нижче кроків, ви можете дати кожному відео – і вашому каналу YouTube загалом – кращий шанс виділитися:

  • придумуйте концепції відео та ідеї серійних випусків;
  • складіть список локацій (або ж виберіть одну, постійну);
  • покращуйте якість відео за допомогою бюджетного обладнання;
  • сплануйте своє освітлення.

Перетворіть концепцію на реальність

Коли ви вкладаєте кошти в процес підготовки до зйомок, відбувається ланцюгова реакція, оскільки зйомки стають більш структурованими та спланованими, ви знімаєте весь потрібний матеріал саме так, як хочете. Ви не створюєте відео поспіхом, безладно перестрибуючи від однієї теми чи локації до іншої.

Що ще важливіше, щоразу, коли ви завантажуєте відео, ваші нові та постійні підписники постійно отримують чудовий контент із вашого нового каналу.

На цьому етапі ваша головна мета – все зафіксувати на екрані саме так, як ви планували.

Оптимізація

Коли ви починаєте вести свій канал YouTube, пам’ятайте, що ваш контент має аудиторію – вам просто потрібно зробити так, щоб глядачам було легше вас знайти. (І давайте подивімося правді в очі: з 38 мільйонами каналів YouTube – це не так вже й легко.)

Найкращий і найбільш перевірений даними спосіб представити свій контент більшій кількості людей – оптимізувати все та звернути увагу на аналітику YouTube. Це процес називається YouTube SEO (радимо витратити достатньо часу на його вивчення).

Отож, вирішивши створити та просувати власний канал YouTube, добре продумайте головні деталі: концепцію, теми, локації, частоту завантажень та процес створення самих відео. Це допоможе краще підготуватися до нового заняття та не вигоріти після перших невдалих спроб. З часом цей процес стане другою натурою, і ви зможете отримувати від нього задоволення, а через деякий час – монетизувати свою роботу в YouTube!