Монохромні (однобарвні) струменеві принтери навіть зараз використовуються не лише в офісах, а й домашніх умовах. Вони використовуються для створення чорно-білої документації і гідно справляються з цим завданням, демонструючи відмінну швидкість. Економічність, багато корисних функцій, зручність управління та якість відбитків роблять апарати широко затребуваними скрізь, де немає необхідності в кольоровому друку.

Асортимент такої оргтехніки вельми великий: кожен сучасний виробник обов’язково включає до лінійки своєї продукції монохромні моделі. Тому покупці часто не можуть зупинитися на тому чи іншому варіанті. У якості приклада можна привести гравця, який потрапив до казино, де представлено безліч азартних розваг. Буде складно знайти цікаві ігрові автомати онлайн, якщо не дивитися характеристики. Те ж саме стосується принтерів.

Критерії вибору моделі

Щоб легко визначитися з пристроєм, слід керуватися рядом критеріїв, за виключенням якості друку. Монохромні відбитки, зроблені на сучасних струменевих принтерах, нічим не відрізняються від лазерних, тому турбуватися з цього приводу не варто. Але на інше треба звертати увагу. Мають значення такі фактори:

  1. Виробник. Необхідно віддавати перевагу відомим брендам, таким як HP, Canon, Epson, Brother.

  2. Формат відбитків. Залежно від робочих потреб, можна вибрати принтер із підтримкою будь-якого формату − від А6 до А0+. Найпопулярнішими є пристрої, що друкують на аркушах А3 та А4. Широкоформатні моделі працюють з листовими та рулонними носіями.

  3. Роздільна здатність. Для виведення текстових документів показника 600х600 dpi цілком достатньо. Але є моделі з більш високими параметрами.

  4. Швидкість друку. Вона обирається, виходячи з кількох складових: об’єму документообігу, уподобань користувача, частоти експлуатації оргтехніки. Є моделі, що виводять від 5-10 до 37+ сторінок за хвилину.

  5. Щільність паперу. Зазвичай принтери працюють з офсетним папером, конвертами, картками, етикетками та іншими паперовими носіями завтовшки 64-300 г/м2. Широкоформатні апарати підтримують і щільніші варіанти.

  6. Об’єм чорнильної краплі. Чим він менший, тим точнішими і детальнішими будуть відбитки.

Габарити та ступінь шуму не менш важливі, особливо якщо апарат придбається для домашнього використання.

Особливості функціоналу

Функціонал обирається залежно від специфіки робочих завдань. В офісній техніці зазвичай є інтерфейс Ethernet для підключення одночасно до всіх ПК локальної мережі. А також доступний дуплексний (автоматичний) друк з двох сторін листа. Кількість роз’ємів USB варіюється від одного до трьох. Більшість сучасних моделей мають інтегрований адаптер Wi-Fi Direct для бездротової взаємодії із комп’ютером та смартфонами (віддалено). А також підтримують хмарні технології.

Визначившись із робочими потребами та вивчивши характеристики, можна легко вибрати монохромний принтер, що буде ефективно вирішувати покладені на нього завдання.