Тест з української мови та літератури не омине жодного випускника. Тож ефективна та вчасна підготовка — те, про що варто подбати просто зараз. Ми зібрали для вас найкорисніші поради, які допоможуть скласти тест на відмінно. Поговоримо про те, коли варто починати готуватися, чи ефективні онлайн курси підготовки до ЗНО з української мови та як засвоїти максимум матеріалу без нудьги та втоми.

Самостійна підготовка, репетитор чи курси: що обрати?

Найважче — готуватися самостійно. Тут знадобиться не лише неабияка самодисципліна, а й вміння структурувати інформацію, доступ до якісних джерел (підручників, посібників, конспектів). Проте якщо ви впевнені у власних силах — цей варіант може вам підійти.

Значно більш ефективні — заняття з репетитором. Адже вони індивідуальні: викладач виявить ваші “слабкі місця”, допоможе попрацювати над проблемними темами, постійно даватиме зворотний зв'язок. З мінусів — таке навчання займає досить багато часу. Заняття тривають мінімум годину та доволі дорого коштують. Ще одна проблема — у маленьких містах та селах дуже важко буває знайти хорошого репетитора.

Альтернатива навчанню з викладачем — підготовка до ЗНО з української літератури та мови на курсах. Це дешевше, ніж займатися з репетитором, та в рази ефективніше, ніж повторювати матеріал самостійно. Щоб зрозуміти, як виглядає таке навчання, перегляньте безкоштовні уроки від Skileo. Це онлайн платформа для навчання, яка пропонує повноцінні курси підготовки до ЗНО: з кваліфікованими викладачами, лекціями в 4К, ілюстрованими конспектами та перевіркою знань після кожної теми. А 5 квітня в Skileo стартує онлайн-інтенсив з підготовки до ЗНО. Протягом 2 місяців у жвавому темпі та під керівництвом цікавих лекторів ви повторите усі необхідні теми.

5 порад, які допоможуть скласти ЗНО на 180+ балів

А тепер — до практичних порад:

  1. Повторюйте вивчене у той же день. Психологи стверджують, що людина запам'ятовує 75% почутої інформації, якщо її повторити ввечері після заняття. І лише 25 % — якщо зробити це завтра.

  2. Задіюйте різні типи пам'яті. Слухайте аудіолекції, переглядайте ілюстровані конспекти, користуйтеся спеціальними мобільними додатками.

  3. Вчіться регулярно. Наш мозок любить системність, тому ми радимо побудувати чіткий графік занять для себе, та дотримуватися його.

  4. Перевіряйте знання. Візьміть собі за правило: пройшовши тему — виконайте тести з неї. Знайти тести для перевірки знань, якщо ви навчаєтесь самостійно, можна на офіційному порталі ЗНО.

  5. Ознайомтеся з типовими помилками, які робили у своїх тестах випускники минулих років. Це допоможе не допустити подібних неточностей у власній роботі.

Бажаємо скласти ЗНО відмінно!