Сьогодні LED-світильники, створені на основі напівпровідникової технології, використовують у багатьох сферах життєдіяльності людини. Вони вдало поєднують у собі надійність, економічність, безпеку в експлуатації, а також розумну вартість.
Лед освітлення купити за вигідною ціною ви можете в інтернет-магазині unilem.com.ua!
LED-світильники приходять на зміну застарілим лампам розжарювання та широко застосовуються в побуті, на виробництві, для приміщень та на вулиці, ставши частиною повсякденного використання:
- при організації побутового освітлення у квартирах, у вигляді настінних та стельових світильників, люстр, бра;
- для рекламних підсвічувань, де застосовуються літери та вивіски, що світяться, світлові фігури і лайтбокси;
- для архітектурного освітлення будівель;
- у підсвічуванні клумб у скверах та садах;
- у прожекторах різного призначення та потужних автомобільних фарах;
- як святкове підсвічування для сімейних урочистостей.
Як показує практика, світлодіодне освітлення стало оптимальною заміною лампочок розжарювання, галогенних і люмінесцентних ламп, оскільки воно має численні переваги.
Як працює LED ‒ принцип роботи світлодіодних ламп
Щоб зрозуміти, як працює LED-підсвічування, слід детальніше розглянути принцип роботи світлодіодної лампи. Перші елементи light-emitting diode з'явилися 1961 року. А, починаючи з кінця 90-х років минулого століття, LED-освітлення масово поширилося країнами та континентами.
Принцип роботи світловипромінюючих діодів ґрунтується на проходженні електричного струму через зону контакту двох напівпровідників. При цьому виникає видиме оптичне випромінювання.
Для тривалої безперебійної роботи світлодіодних джерел світла необхідний постійний струм, який не виходить за межі допустимих значень. Особливо критично для світлодіодів перевищення значення струму. Для підтримки необхідних значень у схемі використовують стабілізатор струму або драйвер світлодіодної лампи. У загальному випадку ця електронна схема випрямляє змінний струм та підтримує його задане значення, що забезпечує безперебійну та тривалу роботу світлодіодної лампи.
Драйвери бувають лінійними або імпульсними, в корпусі або без корпусу, з різним набором функцій, розраховані на різну потужність світлодіодів, і їхня вартість може відрізнятись у рази. У дешевій техніці зазвичай використовуються недорогі драйвери, які не виконують функції стабілізації струму, і термін служби світлодіодів такої техніки не настільки довгий.