Отже, ви бронюєте номер в хостелі , приїжджаєте і заселяєтеся. Слідкуючи за своїми речами, оглянете свою кімнату та місця загального користування. Ви втомилися, сідаєте на ліжко, підключаєте WiFi і зависаєте у телефоні до вечора.... Навколо вас є люди, але ви їх не помічаєте. Вони намагаються заговорити з вами, але ви це ігноруєте обмежуючись короткими загальними відповідями. У вас щось запитують, а ви так чи інакше уникаєте відповідей. У вас просто існує страх спілкування з незнайомими людьми!?

Що ж, ми відкриємо вам секрет. Ви не єдиний, хто відчуває подібне! Ми розуміємо, як це може бути незручно і страшно, коли ти хочеш завести нові дружні стосунки, але твої думки та хвилювання заважають тобі досягти цієї мети... Особливо це відчутно у такому закладі як хостел.

Не хвилюйтеся. Це непростий процес, і до того ж всі роблять помилки — це цілком нормально. Ніхто не знає, як розпочати дружбу і зберегти її з часом! Це те, чому поступово вивчаються і вдосконалюють . У цій статті ми намагаємося допомогти вам у цьому, давши кілька порад щодо того, як знайти друзів у гуртожитках і хостелах, коли ви подорожуєте. По-перше, давайте пояснимо вам, чому саме хостели це ідеальне місце для того щоб знайти нових друзів!

«Я довгий час проживала в одному з хостелів Києва. Весь час поверталася запізно і йшла зранку. Тому ні з ким не контактувала і майже не помічала тих хто мешкає зі мною в одній кімнаті. Одного разу сталося так, що мені треба було попрацювати вдома і я дуже побоювалася цього. Побоювалася тому, що мені здавалося нереальним працювати у комнаті хостела в присутності великої кількості людей. Я вважала, що вони мені будуть заважати, але все виявилось зовсім навпаки.  Виявилося, що у мене в кімнаті мешкали чудові дівчата. Таким чином я знайшла підтримку, допомогу і нових друзів.» — розповіла 30-річна Олена, яка приїхала до Києва з Кам’янець-Подільського і зараз мешкає в хостелі «б57» на Подолі.

Магія хостелів

Зараз ви можете подумати: чому зайшла мова про хостели? Це тому, що такі заклади є найкращим вибором житла для людей з обмеженим бюджетом. Більше того, самотні мандрівники часто вибирають хостел саме тому, що тут ідеальна соціальна атмосфера, яка сприяє новим контактам з людьми з усього світу.

Тепер розглянемо практичну сторону. У більшості хостелів є «загальна зона». Як правило, це кімната відпочинку або кухня. Це той загальний простір, де мешканці перетинаються один з одним найчастіше і можуть спілкуватися у неформальній та невимушеній обстановці. Якщо ви повертаєтеся з увечері до свого тимчасового житла і маєте бажання приготувати вечерю, то запевняємо є велика ймовірність, що на кухні вже хтось є. На кухні завжди хтось є — хтось їсть, щось готує чи миє посуд. Якщо це не кухня гуртожитку, то це може бути просто загальна кімната з телевізором, зона прийому гостей (хол) або тераса чи балкон. Можемо гарантувати, що у кожному хостелі Києва знайдеться кімната, де всі збираються разом, щоб поспілкуватися, поділитися історіями або просто потеревенити ні про що перед сном. Це ваша можливість!

Тисніть тут, щоб переглянути список недорогих хостелів у Києві, які стануть вам до душі.

Піднімайтеся зі свого ліжко-місця і залишайте кімнату

Яким би очевидним це не здавалося, щоб зустріти нових людей,  перш за все, треба вийти з кімнати! Сучасні гуртожитки та хостели мають, здебільшого, загальні спальні розраховані на чотирьох, шістьох та навіть на двадцять ліжко-місць, що начебто має полегшувати спілкування, однак саме це може бути частиною проблеми. Проблема в тому, що мешканці які проживають поряд з вами у кімнаті гуртожитку, повертаються до свого ліжка для того, щоб відпочити або як найшвидше заснути після виснажливого дня. Тобто саме зараз не налаштовані на спілкування. Інша справа кімнати відпочинку, чілаут-зони та кухня — тут гостям нічим особливо зайнятися окрім спілкування або веселощів. Вирушайте шукати нових друзів саме туди.

Проявляйте ініціативу — негайно щось запитайте у сусіда по хостелу!

Пасивне очікування того, що хтось із мешканців хостелу заговорить до вас першим можете тривати досить довго і зрештою може скінчитися нічим. Це не тільки марна трата часу, а й прямий шлях до нудьгування і навіть депресії. Спробуйте першим звернутися до сусіда і справа буде вже наполовину виконана.

Для дружби потрібен час, але щоб побудувати дружбу, потрібно з чогось почати, і під цим ми маємо на увазі — взяти ініціативу на себе та розпочати розмову. 

Просто пам’ятайте, що спілкування є природним для всіх. Кожен має потребу обмінюватися думками та емоціями. Кожному потрібна компанія, навіть якщо вона складається з незнайомих людей! Поки що незнайомих! Все залежить від обставин. Тому, якщо ви перебуваєте в гуртожитку, шукайте тему, яка може зацікавити і вас, і оточуючих. Якщо ви хочете просту пораду, то ось вона — елементарна фраза «Привіт, як справи?" або "Звідки ти?" може стати початком якщо не великої дружби, то, принаймні, приводом потеревенити кілька годин за келихом чаю.

Завжди говори — так!

Кожна нова ситуація, в якій ви опиняєтеся — це можливість познайомитися з цікавими людьми. Наступного разу, коли сусід по хостелу запросить вас на вечірку, на якій ви нікого не знаєте, або попросить скласти компанію у прогулянці по Києву, обов’язково скажіть «так». Ніколи не знаєш, кого ти можеш зустріти у наступні 30 хвилин! 

Ймовірно, ви боїтеся потрапити в ситуації, що виходять за межі вашої зони комфорту!? Просто майте на увазі, що ви чудова людина і обов’язково сподобаєтеся більшості мешканців хостела, як тільки вони познайомляться з вами ближче. ;-)

Звісно не потрібно говорити «Так» абсолютно завжди, як це робив персонаж Джима Керрі в одному чудовому фільмі. Якщо пропозиція  для вас повністю неприйнятна, то можна з повагою відхилити запрошення. Але намагайтеся частіше погоджуватися. Інколи, на перший погляд, нецікаве і недоцільне запрошення може виявитися початком незабутньої пригоди, про яку ви будете згадувати все життя.

Пам’ятайте, що ми лише надаємо поради, і не можемо бути повноцінним посібником по соціальних стосунках, якого ви повинні дотримуватися слово в слово. Ми лише звертаємо увагу на кроки, які потрібно виконати, щоб перебуваючи у хостельних закладах ви почували себе комфортно, отримали трошки більше нових емоцій і задовольнили потребу в нових знайомствах.

Повільно і стабільно виграємо гонку!

Не думайте, що невдача означає, що треба здатися. Краще погляньте на це як на безцінний досвід, навчання. Ну, якщо з першої спроби не вийшло, не варто опускати руки та впадати у відчай. Ніхто не народжується з вже наявними знанням найкращої тактики для пошуку друзів під час подорожей або проживання у хостелі. І наскільки ми знаємо, немає 100-відсотково вірної інструкції, з якої можна цьому навчитися! Так чому ж ви повинен знати все? Ви всього лише люди, і всі ми робимо помилки.

Буває і таке, що сьогодні не ваш щасливий день або атмосфера закладу не припала вам до душі. Можливо, це станеться, коли ви зареєструєтеся в наступному хостелі. Не бійтеся змінити місце проживання! На щастя хостелів у Києві вдосталь і їх вистачить навіть якщо буде потреба змінювати їх кожен день. У новому закладі будуть нові люди, нові правила, нова атмосфера… Так, шансів знайти друзів буде набагато більше.

Ви повинні максимально використовувати всі соціальні можливості. Не очікуйте, що ви знайдете друзів, не докладаючи жодних зусиль.

Нарешті, не забувайте бути собою, тому що немає нічого гіршого, ніж прикидатися тим, ким ви не є насправді... йдіть своїм шляхом до своєї мети і не озирайтеся на минулі ситуації й події.