Щорічно в нашій країні відбуваються розлучення, і подружжя, думаючи про розлучення, все рідше залишаються у стосунках заради дітей.

Однак перед прийняттям остаточного рішення варто поговорити з дружиною або чоловіком, скориставшись допомогою психолога, піти на шлюбну терапію або до медіатора. З досвіду роботи нам відомо, що подружжя рідко розмовляють один з одним про проблеми.

Якщо ви хочете розлучитися, то дізнайтеся, чи можете ви взагалі подати позов до суду та яким буде зразок заяви на розлучення. Щоб це сталося, усі види зв’язків між вами повинні бути розірвані, ми говоримо про емоційний, фізичний та економічний зв’язок. Це узгоджується в індивідуальному порядку – законодавчо встановленого терміну немає.

1. Добре подумайте, чи справді ви хочете розлучитися

Можливо, це просто тимчасові проблеми або відсутність гарного спілкування між вами. Чесна розмова без підвищеного тону і нічого, крім претензій, дійсно може вирішити багато проблем. Пам’ятайте, що у вашій заяві про розлучення ви повинні вказати, чи робили ви спробу медіації чи іншого позасудового вирішення спору, і якщо ви не намагалися це зробити, поясніть, чому ви цього не зробили.

2. Поміркуйте, чи є між вами емоційний зв’язок

Це важливо для того, щоб ви зрозуміли, чи можна взагалі подати заяву про розлучення. Для розлучення між подружжям має бути розрив:

  • емоційного зв'язку - наприклад, я більше не люблю свою дружину, я не відчуваю її своєю дружиною, мені це дивно, тому що ми ставимося один до одного лише як сусіди по кімнаті,
  • фізичного зв'язку - жодних статевих контактів,
  • економічного зв’язку – наприклад, ми живемо окремо, і якщо ми живемо в спільній квартирі, то всі готують, прибирають, миють, ходять по магазинах, ми не проводимо вільний час разом, не їмо разом тощо.

Такий стан додатково має бути постійним – кожен випадок розглядається окремо і тут немає законодавчого терміну.

3. Підготуйте клопотання про розірвання шлюбу

Можливо, варто обговорити його зміст з чоловіком, перш ніж звертатися до суду. Позовна заява є формалізованою заявою, необхідний зміст якої зазначено у ГПК. Пам’ятайте, що будь-яка формальна помилка в позовній заяві призведе до того, що суд викличе вас для доповнення її, надавши вам 7-денний термін. В іншому випадку позов буде відхилено.

4. Оплатити позов

Сплатіть суму в суді або переведіть на банківський рахунок суду. До позовної заяви додайте підтвердження про оплату - це неодмінно пришвидшить справу.