Штори з електроприводом можуть бути як окремим елементом, так і частиною системи «Розумний будинок». Залежно від функціональності автоматики відкриття і закриття штор можна запрограмувати на певний час відкривання і закривання. Також можливі версії з настройками на відкривання або закривання штор при попаданні на них сонячних променів.

Дізнатися більше про переваги використання автоматики для штор можна за посиланням https://villalux.com.ua/ua/poslugi/systemy-rozumnoho-budynku/upravlinnya-shtoramy/avtomatychni-shtory/!

Переваги рулонних штор:

  • Захист від прямих сонячних променів - за рахунок щільного прилягання до скла рулонні штори забезпечують більш надійне блокування світла.
  • Простий монтаж - для установки цього типу фіранок не буде потрібно спеціального інструменту та професійних навичок.
  • Широкий діапазон застосування - рулонні штори підійдуть практично для будь-якого приміщення: кухня, вітальня, спальня, офісне приміщення.
  • Зручність - звичайні штори, а також жалюзі вимагають періодичної прання/миття, рулонний же варіант виконання в пранні не потребує. Досить витерти полотно чистою вологою губкою - досягається це за рахунок спеціального захисного покриття.

Класична схема рулонних штор складається з матерії, намотаною на вал. Полотно штор обробляють спеціальним складом, що захищає його від пилу і бруду. Вал кріпитися кронштейнами з ПВХ до рами або до склу. Для кріплення кронштейнів використовують саморізи, двосторонній скотч або клей.

Найпростіші моделі рулонних штор мають відкриту конструкцію

  • Вал з тканинними шторами, згорнутими в рулон, закріплюють у верхній частині вікна горизонтально так, щоб вал знаходився у вільному обертанні і при необхідності, потягнувши за край тканини, її можна було опустити до нижнього краю вікна.
  • Вал з тканиною штор може бути, як поміщений в корпус, так і перебувати у відкритому положенні. Відмінність цих конструкційних особливостей тільки в ціні і складності монтажу. Рулонні штори з відкритим валом дешевше і простіше в установці.
  • У касетних виробах полотно заховано в корпусі, а боки тканини можуть фіксуватися за допомогою напрямних.
  • При відкритому вікні може виникнути протяг, який призведе фіранки в рух, тому для фіксації застосовують направляючі або маленькі магніти.
  • По нижньому краю штор приєднують пластиковий прут, по краях якого розташовуються отвори. Через ці отвори пропускають капронову, непомітну, але міцну волосінь, яка виконує роль напрямної, що фіксує тканину з боків.