З року у рік Україна поступово нарощує експорт меду. Як стверджують експерти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Україна має високі шанси стати безвідмовним лідером із постачання меду на світовий ринок. Цьогоріч, у період з січня по листопад 2020 року експорт меду склав 69,8 тис. тонн на загальну суму 117,5 млн доларів. І це абсолютний рекорд, який перевищив навіть експорт 2017 року – 68,8 тис. тонн (133,9 млн дол.). За підсумками 2019 року у ТОП областей - найбільших експортерів меду на світовий ринок увійшли Полтавська, Рівненська, Чернігівська, Закарпатська області.

Дедалі більший попит на український мед не випадковий, адже це не тільки натуральний, а й високоякісний продукт, який шанується у багатьох країнах світу. Серед безумовних переваг:

  • натуральний продукт з нейтральним смаком та кольором (робить придатним для використання у харчовій промисловості);
  • конкурентна ціна;
  • близьке до Європейського ринку географічне розташування.

Стрімкий ріст продажів українського меду у європейських країнах

За інформацією фахівців офісу просування експорту України український мед чи не найчастіше використовують як органічний замінник цукру у європейських країнах. Роздрібні продажі українського меду у декілька разів зросли у таких країнах як Франція, Швеція, Фінляндія і, звичайно, США (аж на 30%). Лише за січень 2021 року Україна вичерпала річні квоти на експорт меду в ЄС.

Вихід на міжнародний ринок та нарощування обсягів реалізації меду — це:

  • збільшення продажів;
  • зниження собівартості виробництва внаслідок досягнення економії від масштабу виробництва;
  • збільшення фінансових ресурсів підприємств та галузі в цілому.

 

Основний об’єм «солодкого золота» експортується до таких країн як Німеччина, Польща та США. У 2020 році до цього списку приєдналося ряд країн Євросоюзу. А через ситуацію із пандемією багато хто робить запаси полтавського меду і на 2021 рік.

Популярні онлайн майданчики для гуртового продажу/купівлі меду: