Блефаропластика. Дивись на світ широко відкритими очима!

Пластична операція очних повік - це рекомендована і дуже ефективна маніпуляція, мета якої зробити так щоб повіки що опустилися і мішки під очима не робили людину старшою за свої роки, щоб людина не виглядала без причини втомленою, а також, щоб це не заважало зору, як часто буває.

Дані операції можна проводити через медичних показань і з міркувань поліпшення зовнішнього вигляду.

Операція повинна проводитися під керівництвом досвідченого пластичного хірурга, що є незаперечним запорукою відмінного результату. Пластика очних повік допомагає зробити вираз обличчя більш бадьорим, молодим і відпочинутим. Зазвичай операція проводиться під місцевою анестезією, і через кілька годин після неї можна вирушати додому.

Детальніше про це розпитуємо у провідного хірурга регіону, завідувача хірургічним відділенням Львівської косметологічної лікарні Андрія Різника

Що таке блефаропластика?

Пластика повік у Львові, або блефаропластика є галуззю офтальмології та пластичної хірургії, яка включає в себе різні види пластичної хірургії в області очей. Операції виконує лікар - хірург, який спеціалізується саме на пластичній хірургії ока.

В яких випадках виконують пластику повік?

Пластична хірургія навколоочної зони може бути виконана як в косметичних, так і в медичних цілях.

А в яких випадках виконують косметичну блефаропластику?

До групи проблем косметичного характеру входять всі зміни повік, які не впливають на здоров'я людини. Дана категорія включає в себе випадки коли з роками утворилися надлишки шкіри довкола повік, які створюють враження втомленого погляду, в тому числі «мішки» над і під очима. Також до цієї категорії відносяться невеликі утворення на шкірі повік, в більшості випадків, папіломи, які не зачіпають очне яблуко, невеликі кисти без запалення, а також невеликі жовтуваті утворення на шкірі повік, які, як правило, є результатом холестеринових або інших ліпідних відкладеннь.

В яких випадках виконують медичну блефаропластику?

Зміни медичного характеру - це зміни, які викликають порушення зору. Наприклад, явно виражений надлишок шкіри повік, зазвичай, у літніх людей, що викликає скорочення поля зору; опущення повік або птоз, який частково або повністю закриває зіницю.

Ця група також включає зміни стану повік, коли вії вигнуті в сторону очного яблука (ентропія) і постійно труться об поверхню ока, викликаючи запалення і подразнення. Або навпаки, повіку починає вивертається назовні (ектропіон), в результаті чого починається постійна сльозотеча і очі запалюються, тому що слизова оболонка внутрішньої поверхні повік не захищена від впливів навколишнього середовища. Також неправильний ріст вій (трихіаз), який також викликає постійне роздратування очей.

Проблемою медичного характеру також є пухлини різного типу, які можуть бути небезпечні для життя людини. Тому іноді, невелика, на думку пацієнта, повіка потребує серйозної операції з значною реконструкцією.

Досить часто блефаропластику, пластику повік у Львові проводять пацієнтам після паралічу лицьового нерва, в разі необхідності встановлення очного імплантату, а також у випадках різних патологій слізних шляхів або захворювань очних орбіт.

Що повинен знати лікар перед виконанням пластики повік?

Лікар повинен знати про будь-які алергічні реакції пацієнта, включаючи алергію на ліки. Лікар повинен бути чітко проінформовано про ліки, які пацієнт використовує щодня. Наприклад, медикаменти для зниження артеріального тиску необхідно приймати також в день операції, тоді як медикаменти для розрідження крові просять припинити вживати за тиждень до операції і відновити їх прийом протягом декількох днів після операції, якщо тільки це не є небезпечним для здоров'я пацієнта. Перед операцією під місцевою анестезією пацієнт зазвичай не потребує проведення специфічних аналізів. Літнім людям і людям з хворобами серця перед великими операціями бажано зробити кардіограму, щоб виключити варіанти загострення хворіб серця протягом цього періоду. У певних ситуаціях, коли операцію необхідно проводити під загальною анестезією, перед операцією необхідно здати широкий спектр аналізів, зробити кардіограму і рентгенівський знімок легенів. Також потрібно висновок сімейного лікаря щодо загального стану здоров'я людини.

Як проходить операція з блефаропластики?

У більшості випадків операція виконується амбулаторно. Це означає, що пацієнт приходить на операцію і йде додому відразу або протягом декількох годин після операції. Залежно від виду операції, очей може бути покритий пов'язкою, зазвичай до наступного ранку. Іноді перед операцією пацієнт отримує заспокійливі медикаменти, тому після операції не рекомендується відправлятися додому за кермом автомобіля.

Зазвичай операція проводиться під місцевою анестезією - знеболюючий препарат вводиться безпосередньо під шкіру в районі операції. Сама ін'єкція трохи болюча, але на дуже короткий момент. Сама операція безболісна. Практично всі операції такого виду проводяться за допомогою скальпеля.

Пластичні операції, при яких оперуються дві повіки , а також у завідомо складних випадках, проходять під загальною анестезією. Також, у випадках, коли пацієнт дуже хвилюється і при попередньому погодженні з лікарем, операція може бути проведена під загальною анестезією.

Як довго проходить окулопластіческая операція?

Залежно від складності та обсягу операції, маніпуляції можуть тривати від декількох хвилин до двох годин.

Як проходить післяопераційний період?

Зазвичай після операції болю немає. Може бути відчуття свербіння, навколо оперованого ока може бути набряк і синці, які зазвичай зникають протягом двох тижнів. Щоб зменшити можливість їх прояви, рекомендуються холодні компреси, мінімальна фізична активність і контроль артеріального тиску. По суті, під час одужання слід уникати все, що викликає розширення кровоносних судин. Рана повинна бути чистою, щоб запобігти виникненню можливих інфекцій.

Залежно від типу операції застосовуються кедгут – нитка, що розсмоктується з часом. Якщо ні то необхідне видалення швів, котре зазвичай відбувається при візиті до лікаря на 5-14 день після операції. Видалення швів - безболісна процедура. Розсмоктуються шви зникають самі протягом 14-30 днів, однак при розсмоктуванні вони можуть викликати роздратування в області рубця.

Помітними післяопераційні рубці можуть бути від кількох тижнів до шести місяців. Поки шрам знаходиться на стадії загоєння, він повинен бути захищений від сонця, інакше пігментація може зберегтися протягом тривалого часу. Якщо для людини характерні келоїдні рубці, треба враховувати необхідність косметичної операції.

Загалом блефаропластика в нашій лікарні це відпрацьована операція, яка завжди закінчується позитивно очікувано.