Етикет вітань - невід'ємна частина сучасної корпоративної культури, яка вимагає дотримання норм корпоративного спілкування і правил етикету. Вітання співробітників в святковий день або лист колегам з хорошими побажаннями є ознакою хорошого тону. Завжди є багато приводів для привітання: дні народження, ювілеї, державні і професійні свята. Всі ці події потребують не тільки в подарунках, а й в правильно оформленому привітанні. А головне - в дотриманні меж і умінні правильно звертатися до всіх в компанії: від директора, до обслуговуючого персоналу.
Загальні правила поздоровлень
Написати або сказати гарне і лаконічне привітання з днем народження мужчині - досить складне завдання. Завжди дуже важливо правильно підібрати слова і стиль привітання. Сьогодні багато хто користується готовими шаблонами для привітань, але це призводить до того, що людина отримує один і той же лист від різних адресатів, що знецінює його. Щоб цього уникнути, варто слідувати нескладним правилам етикету поздоровлень.
Етикет вітань в компанії багато в чому залежить від типу управління і корпоративної культури. Якщо у вас дружний колектив, де всі спілкуються неформально, то зайве офіційне привітання буде недоречним і викличе здивування. Тому найголовніше, що потрібно пам'ятати - орієнтуйтеся на свою компанію!
Що робити, якщо стиль спілкування у вас в компанії формальний? Привітати колегу або керівника набагато складніше, ніж більш близьких людей. Якщо знати основні правила і структуру привітання, то завдання відразу стане простіше. Нижче наведені основні правила ділових поздоровлень:
Однозначність. Все, що ви скажете або напишіть повинно бути ретельно продумано і зважено. Незалежно від того призначається привітання директору або рядовому співробітникові, жодне слово не повинно бути зрозуміле неправильно.
Стислість. Текст привітання не повинен бути занадто довгим і переповненим похвалою і побажаннями. Набагато краще буде сприйнято просте і лаконічне привітання.
Якщо ви вітаєте співробітника або керівника з днем народження, варто уникати уточнення віку іменинника. Це допоможе уникнути непорозумінь і незручностей, особливо якщо свято відзначає жінка.
Структура ділових поздоровлень
Всі ділові привітання мають схожу структуру. Незалежно від того особисті вони, письмові або у формі телефонної розмови:
- Вступні слова (звернення).
- Текст привітання.
- Заключні слова.
Якщо привітання більш неформальне, то структура може бути будь-яка. Але і привітання колезі, з яким ви добре спілкуєтеся, зазвичай будується схожим чином.