Здавалося б, книг для дітей зараз море – вибирай, не хочу. Але, як часто буває на сучасному ринку, кількість не означає якість. Як вибрати книжку для дитини, щоб вона їй сподобалася, щоб вона її читала і щоб книга вчила його хорошому?
1. Перш ніж йти в магазин, пригадайте, яка дитяча література подобалась в дитинстві вам. Оживіть в пам'яті свої дитячі враження від книг: як вам подобалося слухати їх, а потім читати самим. Немає гарантії, що вашій дитині сподобається все те ж саме, що подобалося вам. Але, по-перше, є маса причин, по яких ваші смаки багато в чому збігаються, а по-друге, ви отримаєте варіанти для вибору.
2. Згадайте, чого, навпаки, не було в книжках, які вам подобалися, і чому. Вам не подобалися малюнки з моторошними катами або страшними інопланетянами? Дуже страшні, незрозумілі, занадто дорослі сумні розповіді? Занадто затягнуті, занудні і відверто повчальні історії? Книжки без картинок або з чорно-білими ілюстраціями? Все просто: не купуйте такі дитині, як би їх не вабили.
3. Картинки. Аліса – та, яка подорожувала по Країні Чудес, – говорила: «Не розумію, навіщо потрібні книжки без картинок і віршиків». Персонаж картинки, як і мультфільму, задає дитині приклад для наслідування. Дитячий характер грає цими образами і виробляє майбутню модель поведінки. Судіть самі, якою повинна бути красуня-принцеса на картинці: балуваною і «гламурної» або скромною і доброю? Так само і хоробрий богатир: чи повинен він виглядати жорстоким? А Опудало з Смарагдового міста – повинен він виглядати настирливим і тупим, або добрим і наївним? Пам'ятайте: майбутнє місце людини в суспільстві сильно залежить від того, які риси характеру він розвине в собі і як йому в цьому допоможуть оточуючі.
Гарні дитячи книжки ви знайдете на https://schoolbook.com.ua/.
4. Не захоплюйтеся покупкою величезних подарункових видань. Вони відмінно прикрашають кімнату. Але вам що треба? Щоб книга стояла на полиці або щоб її читали? Найзручніший варіант – тонка книжка з однією-трьома казками або невеликий збірник віршів на цупкому папері або картоні. Дитина повинна бути здатною сама полистати книжку, а то і сама стягнути її з полиці, коли підросте, не поставивши собі при цьому шишку і не розбивши нічого навколо.
5. Найкращі сюжети – класичні, відомі всім нам з дитинства. Для найменших це «Курочка Ряба», «Ріпка», «Колобок», «Теремок», «Три порося», «Гуси, гуси, га-га-га». Ще дітям сподобаються і будуть корисні книжки Агнії Барто, Ганса Крістіана Андерсена, братів Грімм, Сельми Лагерлеф, Віталія Біанкі, Віктора Драгунського, Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Олександра Житинського, Бориса Житкова, Миколи Носова, Кіра Буличова, Астрід Ліндгрен, Туві Янсен, Шарля Перро. Нехай вас не бентежить, що ці книги «не сучасні». Тому що є сучасне, а є актуальне.