Горіхи полюбляють багато людей. Любов до горіхів легко пояснюється, адже за поживністю, кількості вітамінів, білка і корисних елементів вони не мають рівних серед інших продуктів. На сайті http://delgusto.ua/ua/kategoria-gorixy можна придбати свій найулюбленіший вид горіхів.

Однак горіхи не можна їсти у великих кількостях: вони дають занадто велике навантаження на печінку. А ось жменя горішків - до 100 г - безсумнівно, піде на користь. Тільки майте на увазі, що горіхи слід гарненько розжовувати або подрібнювати, можна навіть розмочувати: так вони легше засвоються.

Мигдаль - самий елітний і шанований в світі горіх, ще званий «королівським». Така назва обумовлена ​​тим, що першими дізналися і полюбили його особи високої крові. У багатьох країнах вважається, що мигдаль приносить удачу, любов і щастя, тому він є неодмінним атрибутом на весіллях, хрестинах, релігійних церемоніях.

Мигдаль не тільки смачний, але і дуже корисний. Взагалі горіхи - чудові джерела білка, що вкрай актуально для вегетаріанців. Крім того, в горіхах міститься вітамін В і мінерали (залізо, цинк, магній). У порівнянні з іншими горіхами, мигдаль багатий на кальцій і особливо вітаміном Е, який є натуральним антиоксидантом, допомагає запобігти серцево-судинні захворювання і деякі види раку. Однак при всіх перевагах слід пам'ятати, що горіхи - дуже калорійні і жирні.

Мигдаль гарний на закуску, як корисна альтернатива чіпсів та солодощів. Використовуйте мигдаль для прикраси десертів, додання хрусткою текстури салатів, відвареною або обсмаженою овочам; мелений мигдаль широко використовується у випічці, для згущення супів, гулящої і соусів.

Земляний горіх або арахіс дієтологи дружно оголошують найшкідливішим. Він погано засвоюється, не дивлячись на велику кількість вітаміну А. Особливо шкідливий арахіс в поєднанні з цукром - тобто саме в тому вигляді, в якому його пропонує нам кондитерська промисловість. Так що якщо вам дуже хочеться поласувати цими горішками, їжте їх без всяких добавок.

Сьогодні існує більше 15 сортів волоського горіха. Ці горіхи вирощуються по всій Європі і Америці, хоча родом вони з Південно-Східної Європи і Центральної Азії. У наш час волоські горіхи привозять з України, з Молдавії, з Кавказу і з Середньої Азії. За калорійністю і поживністю ядра волоського горіха не поступаються багатьом продуктам тваринного походження. Волоські горіхи додають в випічку, морозиво, ними посипають десерти. Крім того, їх використовують у багатьох несолодких блюдах.