Мінеральна вата - поширений утеплювальний матеріал. Він застосовується всіма будівельними компаніями і багатьма власниками приватних будинків, які обшивають свої помешкання самостійно. Але лише дехто знає, з чого її виробляють. Мінеральна вата - група волокнистих матеріалів, вироблених з металургійних шлаків і переплавлених гірських порід. Під цим визначенням розуміють чотири різновиди вати: скляне волокно, або скловата; кам'яна; базальтова; шлаковата. Склад усіх підгруп дуже схожий, подивитись каталог мінвати радимо на сайті компанії «ДахЦентр».
Головна відмінність різновидів вати - розміри волокон, з яких вони складаються. Різниця структури визначає технічні характеристики матеріалу. Кожен вид мінеральної вати має свої параметри, від яких залежить сфера їх застосування. На її призначення впливає теплопровідність, зносостійкість, стійкість до вологи.
Кожен виробник робить мінеральну вату за своєю технологією, тому її склад і якісні характеристики можуть відрізнятися: в основу матеріалу входять різноманітні гірські породи. В основному використовують продукти переробки металовиробництва, до яких відносяться карбонатні породи і габро-базальтові з'єднання. Також домішують різні добавки.
Випускається фабриками всього чотири види - шлаковата, базальтова, кам'яна і скловата. У кожної групи свої відмінні властивості, але самими якісними параметрами володіють базальтова і кам'яна. Решта видів - бюджетний матеріал. Шлаковата - схожа зі скловатою і також володіє серйозними недоліками. Матеріал має залишкову кислотність. Він легко взаємодіє з металом і окисляє його. Також вата швидко вбирає вологу і не підходить для утеплення приміщень, металевих і пластикових труб. Шлаковата колючий і дуже незручна при використанні. Скловата - найпопулярніший утеплювач. Він пружний і міцний. Вимагає особливої обережності під час використання. Пошкоджене скловолокно легко вдихається людиною і осідає на легенях. Для роботи з такою ватою необхідно використовувати захисний одяг, окуляри, респіратор і рукавиці. Кам'яна вата - зроблена з діабазу і габро. Властивостями схожа на шлаковату. Матеріал не колючий, тому не викликає незручності при монтажі. Кам'яна вата практично не вбирає вологу і добре підходить для утеплення приміщення. Базальтова вата - також виробляється з діабазу і габро. В склад не входять доменні шлаки та інші домішки. Випускається матеріал в рулонах, що ніяк не впливає на його структуру і якісні параметри. Властивості базальтової вати оптимальні для застосування утеплювача в багатьох сферах. Даний вид мінеральної вати складно підпалюється.