Ремонт автомобіля завжди вимагає великих витрат. Кожен автолюбитель вибирає запчастини з урахуванням його особливостей, але уникнути підробок хочуть всі. Як це зробити, коли на ринку дуже багато неякісного товару? Поки ви користуєтеся гарантією для автомобіля, автозапчастини надає сервісний центр. Це якісні оригінальні деталі і власник транспортного засобу може особливо не турбуватися. Але коли час гарантії проходить деталі доводиться шукати самому.
Фахівці https://avtopro.ua пропонують дізнатися, де купити «правильні» запчастини. Для цього спеціально створений розділ для покупців.
Оригінальні і неоригінальні запчастини: відмінності
Перед автолюбителем завжди стоїть питання, які деталі купити. Відмінності між оригіналами і не оригіналами існує.
- Перші - деталі, які поставляються на конвеєр збирача автомобілів. Самі збирачі виробляють мінімальний обсяг деталей, а більшу їх частину замовляють на інших підприємствах. Ці запчастини відзначають маркою автомобіля. Вони мають досить високу вартість;
- Другі - деталі, що випускаються тими ж заводами, що і оригінали, але поставляються на вторинний ринок. Ці деталі відзначаються брендом виробника, і мають вартість нижче, в порівнянні з оригіналами.
Виходить, що обидва типи деталей не відрізняються за якістю, але мають різне маркування та різну ціну. Обидва типи запчастин можуть виявитися в одному магазині і, маючи однакову якість, будуть відрізнятися ціною. Особливість сучасного автопрому полягає ще і в тому, що для автомобілів різних марок можуть існувати ідентичні вузли та компоненти, створені на єдиній платформі. Про це добре відомо працівникам сервісних центрів і продавцям деталей.
На вторинному ринку існує безліч запчастин від самих різних виробників. При цьому деякі не поступаються якістю оригінальним деталям, інші, навпаки, мають погані властивості. Якщо власник автомобіля збирається купити запчастини за мінімальною ціною, йому варто вивчити інформацію про компанії виробниках. Разом з тим, існують компанії пакувальники, які нічого не виробляють самі, а тільки займаються упаковкою деталей. При цьому в коробках можуть виявитися запчастини іменитих брендів.
Окрема і досить велика категорія деталей - підробки. Їх виготовляють з невідомих матеріалів, а контроль якості просто відсутня. Купуючи незрозумілі запчастини, варто згадати про безпеку, адже подібні компоненти навряд чи зможуть її забезпечити. У будь-якому випадку, якщо немає можливості придбати деталі в фірмовому магазині, необхідно попросити продавця пред'явити сертифікат відповідності товару прийнятим міжнародним і українським нормам. За зовнішнім виглядом такі деталі можна відрізнити по явним дефектів: сколів, тріщин, задиркам, шорсткості в тих місцях, де їх бути не повинно і іншим. Ще потрібно обміркувати, де буде встановлюватися придбана запчастина.