Якщо меблі з натурального дерева – значить, коштує дорого і служить десятки років. Так думає чи не половина з нас. Наскільки натуральне дерево (масив) виправдовує витрачені на нього гроші? Про це говорять недоліки і переваги меблів з масиву – коли покупка виправдана, а коли – варто віддати перевагу купівлі предметів обстановки з МДФ, ДСП та інших деревостружкових матеріалів.
Недоліки, про які зараз розповімо, мають місце лише у випадках, коли сам масив не надто якісний.
Серед найпоширеніших проблем – зміна геометрії окремих деталей з масиву деревини. Простіше кажучи – дерево розсихається (що частіше) або розбухає (рідше). Якщо стіл, шафки і полиці на кухні або бюро почали скрипіти, якщо дверцята і полиці з роками закриваються/засуваються, якщо між частинами меблів з'явилися щілини – меблі почали розсихатися. Так буває, якщо меблі потрапляють в приміщення з дуже сухим повітрям. Але найчастіше – масив перед виготовленням меблів не був належним чином підготовлений.
А ось в розбуханні меблів винен якраз мікроклімат і недостатньо хороша обробка дерева лаками і просоченнями.
Менш схильні до розбухання/розсихання предмети обстановки з щільної і важкої деревини. Та ж меблі з дуба, обрані на https://klen.ua/uk/, протримаються навіть в сухому або надмірно вологому мікрокліматі роки.
Масив піддається ремонту. Вже якщо щось з ним сталося, доведеться змінювати всю зіпсовану деталь. Виняток становлять лише дрібні подряпини і потертості: шліфування частенько може повернути деревині молодість.
Нарешті – ціна. Гарна меблі для кабінету з масиву коштують значно дорожче, ніж невибагливий комплект з столу, крісла і пари шаф з ДСП або MДФ. Але якщо вас цікавить не тільки якість, але і престиж, практичність і можливість, раз купивши меблі, не думати про її зміну довгі роки – вибирайте дерево, тобто масив.
Масив – це не шматок деревини, вирізаний із стовбура дерева. Найчастіше сьогодні стільниці, фасонні елементи, силові частини меблів – каркас – виготовляються з т. зв. клеєної деревини. Окремі шматочки (ламелі) склеєні між собою під тиском і називають масивом. З цього правила є винятки, але вони досить рідкісні.
Добре підготовлений масив не боїться ні вологи, ні сухості. Він міцний, досить легкий (якщо ми говоримо не про дорогоцінні сорти дерева, на зразок червоного сандалового або тикового, деяких сортів дуба). Ці властивості автоматично переходять і на меблі з масиву: міцні та надійні вони служать довше, не розсихаються і не вбирають вологу з повітря.