При покупці жалюзі виникає питання: як за ними доглядати? Щоб жалюзі були як нові їх не обов'язково здавати в хімчистку, але певна чистка повинна бути присутнім. Після будь-якого виду чищення з ламелей буде змиватися спеціальне просочення, тому чим частіше ви будете чистити жалюзі, тим швидше вони будуть забруднюватися.
Найлегше доглядати за жалюзі, виготовленими з металу або пластику. Досить тільки їх періодично протирати щіткою, змоченою в мильній воді і вони будуть як нові.
Вертикальні тканинні жалюзі
Такі жалюзі легко очищаються за допомогою пилососа з м'якою насадкою, ми не рекомендуємо прати жалюзі в пральній машині. Якщо ламелі сильно забруднені, їх потрібно зняти з карниза, вийняти з них важки, і акуратно зняти ланцюжок. Кожну ламель скрутити в рулон. Опустити в мильну воду або в воду з порошком, бажано з нейтральним РН. Після того як бруд відійде, ламелі виймаються з води і вологими вішаються назад на місце. Під своєю вагою і під вагою важків ламелі випрямляються і висихають. Ідеальний варіант - здати в хімчистку. Рекомендуємо 1 раз в рік змащувати направляючі карниза силіконовою змазкою.
Горизонтальні жалюзі
Як ми вже говорили алюмінієві жалюзі не вимагають особливого догляду. Буде досить їх попилісосіть, протерти вологою губкою.
Дерев'яні горизонтальні жалюзі не рекомендується мити - вода може викликати деформацію і викривлення ламелей і змінити їх забарвлення. Догляд за дерев'яними жалюзі подібний догляду за тонованим деревом без лаку http://windecor.com.ua/product-category/derevyannye-zhalyuzi/
Дерев'яні жалюзі на замовлення можна протирати тільки сухою ганчіркою або очищати за допомогою пилососа з м'якою насадкою. Жалюзі з натурального дерева вимагають дуже дбайливого і обережного поводження.
Роллети - рулонні штори
Догляд за рулонними шторами, такий же як і за вертикальними жалюзі. Для таких штор потрібно лише суха чистка щіткою або пилососом. При мокрій обробці навіть дорога тканина може бути деформована, а так само є ймовірність у втраті захисних і пиловідштовхуючими властивостей. Для деяких видів тканин дозволена чистка за допомогою м'якої губки і порошку. А після обробки обов'язкове сушка в розкритому вигляді. Якщо з'явилися плями на тканині їх можна видалити натуральним засобом для виведення плям, але найкращим варіантом буде здати тканину в хімчистку. Светонепрозрачную тканину можна чистити тільки за допомогою спеціальних засобів.
Плісе
Такі жалюзі не дозволяється ні прати, ні просто мочити водою. При догляді за плісе рекомендується скористатися послугами спеціальних хімчисток. При самостійному чищенні рекомендується потерти сухою тканиною, рушником або використовувати спеціальний антистатичний валик для видалення пилу. Можна скористатися пилососом на дуже маленькій потужності.