Помічник

Як усиновити дитину: все про усиновлення у Кам'янці-Подільському
Суспільство
5 materials
1
Законодавча складова усиновлення

Усиновлення – це влаштування в сім’ях дітей, які залишились без піклування рідних батьків. Тема досить складна, емоційна та клопітка в паперовому плані.

Редакція сайту "3849.com.ua" вирішила зібрати інформацію про усиновлення. Адже, 30 вересня українці відзначали День усиновлення — свято України, яке щороку припадає 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Також в соціальних мережах кам’янчани неодноразово піднімали тему усиновлення в анонімних повідомлення, щоб отримати більше інформації з практики, як відбувається дана процедура та куди потрібно звертатись першочергово, якщо є бажання зробити себе та дитину щасливішою.

Ситуації бувають різні і не завжди складні тільки зі сторони дитини, яка обділена батьківською увагою та піклуванням. Сім'я яка наважується на такий крок, може керуватись різними чинниками, доприкладу, фізіологічна неможливість мати власних біологічних дітей, або маючи власних дітей жага до допомоги дидбудинківцю та інші.

В Україні прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 Сімейного Кодексу України. Згідно з сімейним законодавством України усиновлення допускається у відношенні неповнолітніх дітей — і тільки (виключно) в їхніх інтересах. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті. Усиновлення братів та сестер різними особами не допускається, за винятком випадків, коли усиновлення відповідає інтересам дітей. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння) всупереч волі усиновителя (удочерителя) є злочином.

Детально дослідити правові рамки даного питання можна у Сімейному кодексі України (Документ 2947-14, чинна редакція від 08.03.2011), Розділ IV. Влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. 

2
Статистика усиновлення у Кам'янці-Подільському за січень-вересень 2018 року

Згідно інформаційного запиту журналістам сайту "3849.com.ua" Кам’янець-Подільська міська рада надала інформацію про ситуацію із усиновленням у місті. За перод січень-вересень 2018 року в місті Кам’янець-Подільський одна сім'я, жителі міста, усиновили хлопчика. Усиновлення дитини іноземними громадянами не було. Відповідно до рішення Кам’янець-Подільського міськрайонного суду у 2018 році усиновлено троє дітей одним з подружжя дитини другого подружжя (внутрісімейне усиновлення).

3
Дитячі будинки Хмельницької області

На території міста відсутні дитячі будинки. Але якщо є бажання, то можна відвідати один із дитячих будинків Хмельницької області для знайомства з дітками та налагодження контакту для подальшого усиновлення.

Згідно інформації благодійний фонд "Об’єднання світових культур" (United World Cultures Foundation, UWCF) на території області налічується 4 сиротинці:

  • Вовковинецька загальноосвітня школа-інтернат I-III ст. для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків. Деражнянський р-н , смт. Вовковинці. Контактні телефони: 8-256, 2-20-36, 9-24-43.
  • Голенищівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків, з вадами розумового розвитку. Чемеровецький р-н, с. Голенищево. Контактні телефони: 8-259, 9-50-41.
  • Хмельницький дитячий будинок. Місто Хмельницький, вул. Львівське шосе, 43/2. Контактний телефон: 55-78-56.
  • Славутський дитячий будинок змішаного типу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Місто Славута, вул. Дзержинського, 81. Контактний телефон: 2-26-64.
4
Алгоритм дій при усиновленні

Якщо ви вирішили стати усиновлювачем зверніть увагу на алгоритм дій, які передують появі у вашій сім'ї нового члена:

  • Звернення з письмовою заявою, до якої додати документи згідно з чинним законодавством (пункт 22 Порядку, затвердженого постановою КМУ №905 від 08.10.2008).
  • Через 10 днів отримати висновок разом з документами про можливість бути усиновлювачем.
  • Встановлення контакту з дитиною. Кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем перебування дитини.
  • Упродовж 10 днів служба у справах дітей готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтерсам дитини.

Рішення про усиновлення приймає суд.

  • Отримавши рішення суду (через місяць з дати його винесення), усиновлювачі зобов’язані особисто забрати дитину з місяця її перебування.
  • У відділі державного реєстру актів цивільного стану отримати свідоцтво про народження усиновленої дитини.
  • Зареєструвати дитину за місцем свого проживання.

Для отримання повної інформації з питань усиновлення громадянами України можна звернутись у службу у справі дітей Кам’янець-Подільської міської ради, за адресою: майдан Відродження, 1, кабінет 413, 414, телефони для довідки: +380(3849)5-16-20, 5-16-06.

5
Матеріальні виплати при усиновленні

Начальник служби у справах дітей Л. Бевз на сайті міської ради повідомляв раніше, що на кожну усиновлену дитину призначається державна соціальна допомога у тому ж розмірі, що й при народженні першої дитини (якщо усиновлювачами є подружжя - отримує один із них). Особі, яка усиновила дитину віком старше трьох років, надається одноразова оплачувана  відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (за заявою та на підставі рішення суду), а віком до 3-х років - відпустка по догляду за дитиною до 3-х років.

Слід пам’ятати, що усиновлення дитини не лише миттєвий душевний порив, а серйозне виважене рішення. Адже на терезах лежить чиєсь маленьке серце і чиєсь велике життя. Тому перш, ніж наважитися на крок усиновлення, слід замислитися, чому саме хочете усиновити дитину.

Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?