Усиновлення – це влаштування в сім’ях дітей, які залишились без піклування рідних батьків. Тема досить складна, емоційна та клопітка в паперовому плані.
Редакція сайту "3849.com.ua" вирішила зібрати інформацію про усиновлення. Адже, 30 вересня українці відзначали День усиновлення — свято України, яке щороку припадає 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Також в соціальних мережах кам’янчани неодноразово піднімали тему усиновлення в анонімних повідомлення, щоб отримати більше інформації з практики, як відбувається дана процедура та куди потрібно звертатись першочергово, якщо є бажання зробити себе та дитину щасливішою.
Ситуації бувають різні і не завжди складні тільки зі сторони дитини, яка обділена батьківською увагою та піклуванням. Сім'я яка наважується на такий крок, може керуватись різними чинниками, доприкладу, фізіологічна неможливість мати власних біологічних дітей, або маючи власних дітей жага до допомоги дидбудинківцю та інші.
В Україні прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 Сімейного Кодексу України. Згідно з сімейним законодавством України усиновлення допускається у відношенні неповнолітніх дітей — і тільки (виключно) в їхніх інтересах. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті. Усиновлення братів та сестер різними особами не допускається, за винятком випадків, коли усиновлення відповідає інтересам дітей. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння) всупереч волі усиновителя (удочерителя) є злочином.
Детально дослідити правові рамки даного питання можна у Сімейному кодексі України (Документ 2947-14, чинна редакція від 08.03.2011), Розділ IV. Влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.