Алгоритм дій вчителя під час оголошення сигналу "Повітряна тривога"

1 вересня тисячі дітей Кам'янець-Подільської міської територіальної громади розпочнуть новий навчальний рік вперше в умовах воєнного стану.

Організація навчання в таких умовах потребує відповідної специфіки. Одним із важливих елементів при цьому є наявність обладнаної захисної споруди в навчальних закладах, яка повинна мати 2 виходи. Під час підготовки до навчального року більшість навчальних закладів обладнали захисні споруди, які зможуть використовувати під час проведення занять у випадку оголошення сигналів оповіщення цивільного захисту. Педагогічним працівникам, дошкільнятам, учням та студентам необхідно суворо дотримуватися заходів безпеки під час проведення занять та дій у випадку оголошення сигналу "Повітряна тривога".

Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.

2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.

3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.

4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учаcників навчального процесу за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.

2. Педагогічний працівник має миттєво сповістити учасників навчального процесу (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3. Відповідальна особа разом із педагогічними працівниками має скоординувати хід евакуації учасників навчального процесу від класу до захисної споруди (укриття).

4. Класи, в яких викладають педагогічні працівники, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні та швидкого залишення кабінету. За можливості учасники навчального процесу самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учасники навчального процесу залишають приміщення групами.

5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.

6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Учасники навчального процесу або цілі класи (групи), які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом педагогічного працівника або самостійно до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учасники навчального процесу швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учасники навчального процесу займуть свої місця відповідальний за клас (групу) повинен перевірити наявність усіх учасників навчального процесу.

10. Під час перебування в захисній споруді педагогічні працівники та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

Кам'янець-Подільські територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (ІІІ категорії) та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертається з проханням до керівників освітніх навчальних закладів громади провести з учасниками навчального процесу заходи Тижня безпеки дитини в ЗДО, Дня цивільного захисту в ЗСО та закладах ПТО, спеціальних об'єктових тренувань у ВНЗ різних ступенів акредитування з обов'язковим практичним проведенням евакуаційних заходів. Проведення евакуаційних за­ходів у навчальних закладах має свої харак­терні особливості. Пов'язано це з тим, що в навчальному закладі одночасно мо­же перебувати значна кількість людей, тому евакуація з приміщення навчального закладу потребує більше часу, ніж евакуація зі звичайного помешкан­ня. В даному випадку надзвичайно важливо, щоб якомога швидше ого­лосити тривогу, - зазначає Василь Нікітін, ВО завідувача Кам'янець-Подільських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (ІІІ категорії).

Телефон для консультацій +380(98)299-19-59.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Відповідальний за розділ
Уманець Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?