Як ви вже знаєте, програма медичних гарантій включає певні пакети медичних послуг, пов’язані з наданням за принципом екстериторіальності, в тому числі надання медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Повідомляє прес служба "Адвокат права".

Породілля має право обрати будь-який спеціалізований заклад, з яким Національною службою здоров’я України укладено договір, а це лише ті, які відповідають умовам закупівлі медичних послуг за напрямом "Медична допомога при пологах".

Тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги при пологах, передбачені специфікаціями, визначається як ставка на пролікований випадок, яка становить 10382 гривні.

Пролікований випадок – комплекс наданих медичних послуг пацієнту у разі потреби цілодобового лікарського нагляду за умови його госпіталізації до стаціонару на одну добу або на більший строк для профілактики та/або діагностики, та/або лікування, та/або медичної реабілітації, що завершується вибуттям пацієнта із стаціонару (у тому числі у разі смерті в стаціонарних умовах протягом 24 годин з моменту госпіталізації за умови документального підтвердження таких випадків).

До БЕЗОПЛАТНОГО ПАКЕТУ допомоги при пологах включено:

  • медичну допомогу при неускладнених та ускладнених пологах, зокрема, кесаревому розтині;
  • забезпечення можливості проведення партнерських пологів;
  • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;
  • лабораторні дослідження та інструментальні обстеження у цілодобовому режимі;
  • інтенсивну терапію матері і новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування у разі ускладнень;
  • вакцинацію новонародженого, згідно з Календарем профілактичних щеплень;
  • лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
  • харчування під час перебування у стаціонарі.

Також НСЗУ буде оплачувати за підвищеним коефіцієнтом тим медичним закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній, породіллі та новонародженому. Тобто тим закладам, які мають договір як на надання медичної допомоги при пологах, так і медичної допомоги новонародженим і відповідають підвищеним вимогам.

Якщо в лікарні спробують вимагати гроші з породіллі або її рідних за стандартні послуги – то такий пологовий будинок втратить договір з НСЗУ і залишиться без фінансування з державних коштів.

Але якщо, наприклад, жінка захоче палату поліпшеного типу чи особистого лікаря – за це доведеться заплатити певну суму додатково.