Реформа нотаріату, яку Мін’юст затіяв спільно з Верховною Радою, передбачає серйозне розширення прав нотаріусів.
Що чекає українців?
- Одним із повноважень, яке отримає нотаріат, є РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБІВ. Сьогодні монопольним правом на таку реєстрацію володіє держава. Якщо реформу ухвалять у запронованому вигляді, заяву про реєстрацію шлюбу можна буде подати до нотаріуса.
- Радянський рудимент про реєстрацію шлюбу протягом одного місяця від дня подання заяви змінять. Строк реєстрації шлюбу пропонують встановлювати законом.
- Виключать норми про реєстрацію шлюбу в день подання заяви у разі народження дитини, вагітності, відкладення реєстрації шлюбу.
- Виключать і норму про місце реєстрації шлюбу.
- У разі взаємної згоди на розірвання шлюбу подружжя буде право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріусу заяву про розірвання шлюбу.
- Шлюб між подружжям, яке має дітей, розривається органом державної реєстрації актів цивільного стану, нотаріусом виключно за наявності нотаріально посвідченого договору про визначення місця проживання дітей, участі у забезпеченні створення умов для їх життя, яку братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, умов здійснення ним права на особисте виховання, утримання дітей, розмір аліментів та додаткових витрат на дитину.
- Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
- Шлюб розривається у судовому порядку у разі існування спору щодо його розірвання.
- Стаття 109 Сімейного кодексу, згідно з якою шлюб подружжя, яке має дітей, розривався через суд, ВИКЛЮЧАЄТЬСЯ.
- Справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, більше НЕ БУДУТЬ розглядатися в порядку окремого провадження.