Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт Третьякової про те, щоб із зростанням прожиткового мінімуму не росли заробітні плати, і про введення системи оподаткування доходів домогосподарств.
Повідомляє прес служба "Адвокат права".
1. Прожитковий мінімум після вступу в силу нового закону НЕ БУДЕ застосовуватися як розрахункова величина для визначення посадових окладів і заробітної плати працівників та інших виплат.
2. З КЗпП України пропонується прибрати норму про те, що розмір мінімальної зарплати не може бути нижче, ніж розмір прожиткового мінімуму (стаття 95).
3. Зі статті 96 КЗпП України зникає норма про те, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється в розмірі не менше прожиткового мінімуму.
4. Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються з бюджету, встановлюється в розмірі не менше мінімального розміру посадового окладу, встановленого на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.
5. Що стосується небюджетної сфери, тобто звичайних людей, то мінімальний оклад (тарифна ставка) або інша мінімальна базова величина в системах оплати праці працівників підприємств, установ та організацій визначаються в розмірі НЕ МЕНШЕ 50 ВІДСОТКІВ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, визначеної відповідно до закону.
Ну, дивіться, якщо зараз "мінімалка" 6 тисяч, то зарплата за новим законом буде не менше 3 тисяч; прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2021 році— 2270 грн.
6. Змін зазнає й Закон України "Про оплату праці". У статті 9 (Умови визначення розміру мінімальної заробітної плати) пропонується вказати, що розмір мінімальної заробітної плати визначається з урахуванням:
- потреб працівників та їх сімей;
- середнього рівня заробітної плати;
- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого відповідно до статті 5 Закону України "Про прожитковий мінімум";
- прогнозованого індексу споживчих цін;
- рівня зайнятості, продуктивності праці, фінансових можливостей державного бюджету, інших економічних чинників;
- рівня податків, обов'язкових зборів і внесків;
- соціальних виплат.
Що буде тепер?
Прожитковий мінімум – прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, властивий суспільству. Прожитковий мінімум встановлюється на одну людину.