Численні зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", які були ухвалені парламентом останнім часом, уряд вирішив систематизувати і внести до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України.
Проєкт відповідного Указу Президента України 13 січня був підтриманий на засіданні Кабміну, інформує Телеграм-канал "Адвокат права".
Видавати накази по особовому складу буде надано військовим керівникам від полковника (капітана 1 рангу) і вище.
Присвоєння чергових військових звань будуть здійснювати:
- до майстер-сержанта (майстер-старшини) – командирами бригад (полків, кораблів 1 рангу);
- до підполковника (капітана 2 рангу) – командирами корпусів, командувачами військ оперативних командувань, командувачами видів, окремих родів військ, начальником Генштабу ЗСУ та керівником служби персоналу Міноборони;
- до полковника (капітана 1 рангу) – Міністром оборони та Головнокомандувачем ЗСУ.
За військовими званнями закріплюються строки вислуги, як у мирний час, так і в стані війни.
Військове звання солдата (матроса) тепер буде присвоюватися тільки після складання військовослужбовцями Військової присяги. До цього моменту вони носитимуть звання рекрута.
Порядок призупинення та продовження військової служби військовослужбовців взагалі є новелою.
Так, якщо військовослужбовець самовільно залишив місце служби, дезертирував або добровільно здався у полон, то командир військової частини, у якій проходив службу військовослужбовець, після внесення відомостей про вчинення даного кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, наказом по особовому складу звільняє з посади такого військовослужбовця, призупиняє його військову службу та дію контракту. Посада цього військовослужбовця стає вакантною.
Проте у разі винесення судом виправдувального вироку або закриття кримінального провадження стосовно військовослужбовця його мають поновити на військовій службі, поновити дію контракту та призначити на посаду, які він раніше обіймав, або на рівнозначну. Поновленому військовослужбовцю повинні виплатити недоотримані ним грошове та інші види забезпечення. Строк призупинення військової служби в такому разі зараховується до загального військового стажу.