Знаєте який найпопулярніший штраф у копів? Ні, не 121, не 130 КУпАП. А знаєте, який найпоширеніший для скасування штраф в українських судах? Зупинка у заборонених місцях.
Це частини 1, 2 статті 122 КупАП. Повідомляє прес служба Адвокат права.
Санкція за порушення приписів частини 1 статті являє собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А 15 множимо на 17 – це 255 гривень. Якщо це порушення створює перешкоди дорожньому руху, що відповідає приписам частини 2 статті 122, то штраф становить 510 гривень.
Тим, хто не пам’ятає ПДР, нагадуємо, що стоянка – це припинення руху автомобіля на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов’язаних з посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу.
Заборона стоянки усіх транспортних засобів позначається дорожнім знаком 3.35 "Стоянку заборонено".
Для застосування такого штрафу інспектор повинен довести саме факт стоянки тривалістю не менше як 5 хвилин. Для цього він повинен зробити на службовий відеореєстратор безперервний відеозапис такої стоянки, тривалість якого, як і самої стоянки, не може бути меншою за 5 хвилин.
А чого поліцейські не роблять? Правильно, не дотримується цієї вимоги.
Натомість копи долучають до постанови або фото з місця події або коротке відео, які не підтверджують тривалість припинення руху автомобіля більш як 5 хвилин.
Константа, яку ви, сподіваємося, пам’ятаєте: сама ж постанова не може бути доказом порушення правил стоянки. Не може бути доказом і рапорт працівника поліції.
Ще складніше інспектору довести, що така стоянка не пов’язана з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу.
Тому суди скасовують такі штрафи через не доведення інспектором саме факту стоянки тривалістю по часу не менше як 5 хвилин, як це передбачено Правилами дорожнього руху. Або ж не доведення зв’язку цієї стоянки з посадкою чи висадкою пасажирів або завантаженням (розвантаженням) вантажу. Тому суди роблять висновки про відсутність та недоведеність складу адміністративного правопорушення.