Відповідно до ст. 72 КЗпП України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

1. Якщо сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку проте роботодавець його не надає.

В такому випадку притягнення до відповідальності не буде, якщо роботодавець виконав припис центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки (далі – припис). Повідомляє пресслужба "Блог права".

Але якщо припис про усунення виявлених порушень виданий інспектором праці не виконаний – застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, в розмірі мінімальної заробітної плати.

За повторне таке порушення протягом року фінансова санкція становитиме двократний розмір мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

2. Якщо сторони дійшли згоди компенсувати роботу в вихідний день у грошовій формі, але роботодавець порушує норми вимог ст. 72, ст. 107 КЗпП України.

У такому випадку відповідно до ч.7 ст. 265 КЗпП України у разі виконання припису у визначені строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

Але, якщо припис не буде виконаний – застосовуватимуться фінансові санкції передбачені абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП України (у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення).

Окремо слід зазначити, що сплата штрафу не звільняє роботодавця від усунення порушень законодавства про працю згідно з вимогами ч. 10 ст. 265 КЗпП України.

Окрім фінансових санкцій, за порушення ст. 72 КЗпП України передбачена і адміністративна відповідальність для посадових осіб (ч. 1 ст. 41 КУпАП).