Тотальне стеження на дорогах та "валентинки" від МВС. З 1 червня в українських автовласників змінилось життя: поки що у Києві та області, а, згодом, - і на дорогах по всій Україні порушення правил дорожнього руху фіксуватиметься серед іншого і за допомогою спеціальної автоматизованої системи виявлення (шляхом фотозйомки або відеозапису) порушень правил дорожнього руху.
Що треба знати водіям та чи можливо оскаржити штраф за порушення ПДР, що було зафіксоване новою системою? Розберемося, повідомляє пресслужба "Адвокат права".
Як дізнатися про факт фіксації порушення?
Не Укрпоштою єдиною:
- за допомогою sms-повідомлень або електронною поштою, якщо подано відповідну заяву до МВС;
- на офіційних сайтах МВС або Нацполіції;
- від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону іноземцями та особами без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України;
- на сайті МВС є так званий електронний кабінет водія;
- МВС розробило спеціальний додаток "Штрафи ПДР" (поки що тільки дл ОС Android);
- Приват 24
- і усілякі Telegram-боти, але ми не радимо вбивати у них свої персональні данні!
Чи фіксуються приладами транспортні засоби, на які нанесено плівку з властивостями спотворення зображення номерного знака або сітку?
Система фіксує такі транспортні засоби. Якщо правопорушник закриє якимось предметом номерний знак або взагалі його зніме, то правопорушення не зафіксується. Однак є інші важелі впливу на таких правопорушників. Це штраф при зупинці такого ТЗ за кермування без номерних знаків або зі знаками, які не відповідають стандартам. Патрульна поліція має доступ до системи "Безпечне місто", а це більш ніж 6000 камер відеоспостереження в місті Києві, тому може таких правопорушників відстежувати і притягувати до адміністративної відповідальності за частиною 6 статті 121 КупАП, а це 170 грн.
Як не платити за порушення?
Механізмів чимало.
1. До відповідальності можуть притягнути лише особу, на яку зареєстровано ТЗ, або користувача, вказаного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів; керівника юридичної особи або визначену ним відповідальну посадову особу; людину, яка ввезла авто на територію України (громадянин України, іноземець або особа без громадянства). Тож, їздіть на чужій автівці. Жарт. ?
2. За кордоном використовують радари-детектори, які стежать за навколишнім радіочастотним середовищем і сповіщають про "загрозу" на шляху, а антирадар здатний ще й посилити сигнал у відповідь, тобто така собі "глушилка". Радар-детектор в Україні не заборонений.
3. Якщо протягом 20 днів від дати отримання постанови особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з її законного володіння внаслідок протиправних дій (викрадення, розкрадання). Не ваше авто – не ви винні.
4. Штрафі необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою чинності. При оскарженні ці терміни зупиняють до вирішення питання по суті.
5. Повірте, є велика вірогідність виграти справу у суді, бо закон містить "ляп на ляпі". У разі оскарження постанови в суд позовна заява подається до місцевого загального суду, на вибір за місцем реєстрації або проживання позивача або за місцезнаходженням відповідача, який розглядає цей адміністративний позов як адміністративний суд. На це є 10 днів.