Земельним кодексом передбачено право громадян України на отримання різних видів земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності.
Повідомляє пресслужба "Адвокат права". Зокрема:
- для ведення особистого селянського господарства можна отримати до 2 га;
- для ведення садівництва - до 0,12 га;
- для індивідуального дачного будівництва - до 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів - до 0,01 га;
- для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):
- у селах - не більше 0,25 га;
- в селищах - не більше 0,15 га;
- в містах - не більше 0,10 га;
- також можна отримати ділянку для ведення фермерського господарства в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території відповідної ради.
Якщо ви хочете отримати у власність земельну ділянку, потрібно звернутися з клопотанням до органу, який розпоряджається цією землею.
Якщо питання стосується земель комунальної власності, які розташовані в населених пунктах, то звертатися потрібно до відповідної сільської, селищної або міської ради. Якщо земля сільськогосподарського призначення належить до державної власності і знаходиться поза межами населеного пункту, то потрібно звертатися до відповідної райдержадміністрації. Сільськогосподарськими землями державної власності розпоряджається Головне управління Держгеокадастру відповідної області.
У клопотанні потрібно зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання потрібно додати графічні матеріали, на яких зазначити бажане місце розташування земельної ділянки, копію паспорта й ідентифікаційного коду.
Відповідна рада чи держорган мають розглянути клопотання протягом місяця і дати згоду на розробку проекту землеустрою або вмотивовану відмову.