У цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив Їй про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого.

7 квітня 2020 року Церква святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних (двонадесятих) свят у православному календарі. Це неперехідне свято, дата якого пов'язана з датою Різдва – між Благовіщенням і Різдвом рівно 9 місяців, повідомляє СПЖ.

У свято Благовіщення ("радісна звістка, повідомлена Пресвятій Богородиці") Церква згадує, як Пресвятій Діві явився архангел Гавриїл і повідомив, що Їй належить народити Сина Божого.

Слово "Благовіщення" – це буквальний переклад з грецької мови слова "Εὐαγγελισμός". Так свято стали називати не відразу, до VII століття у християн в Греції було кілька варіантів назви. Наприклад, "день вітання", "сповіщення", "день Благовіщення", "Радуйся, Благодатна".

Про саму подію Благовіщення повідомляє святий євангеліст Лука – Лк. 1, 26-38.

Марія до 14 років виховувалася при храмі, а після повноліття була заручена з Йосифом. В домі свого нареченого чоловіка вона вела тихе молитовне життя, зберігаючи дівоцтво. І тому вона здивувалася, як може народити, якщо не знає чоловіка. Архангел же пояснив: "Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього осінить Тебе". Марія смиренно відповіла: "Се ж Господня раба нехай буде мені згідно зв словом Твоїм".

Як вчить Церква, в той момент, коли Марія дала Свою згоду на народження від Неї Спасителя, таємниче і незбагненне людським розумом непорочне зачаття і відбулося. Ця подія дає початок Євангельській історії.

Найчастіше Благовіщення відзначається в дні Великого посту. У це двонадесяте свято, якщо воно припадає не на Страсний тиждень, піст послаблюється і дозволяється риба.