Сьогодні ми поговоримо про штрафи під час карантину. Чи варто їх боятися? Боятися треба іншого, однак не панічно.
А мова буде йти безпосередньо про помилки поліцейських. На громадян складають безпідставні протоколи зі штрафом щонайменше приблизно у чотири мінімальні заробітні плати! Повідомляє прес-служба "Адвокат права".
Топ помилок поліції у притягненні до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП:
- Обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення не підтверджені належними та допустимими доказами по справі (фото, відео, пояснення свідків, документи на підтвердження виконання організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків посадовою особою тощо), які б свідчили про наявність складу адміністративного правопорушення, а суд не має право самостійно збирати докази по справі.
- Складення протоколу на суб’єкт господарювання, який здійснював торгівлю товарами та надавав послуги, які не заборонені Постановою КМУ № 215 (засоби зв’язку, засоби особистої гігієни тощо).
- Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не є суб’єктом господарювання в розумінні ст. 44-3 КУпАП, тому не є суб’єктом вказаного правопорушення.
- Не було зазначено місце та час вчинення правопорушення.
- Не зазначено порушену норму закону, враховуючи бланкетність диспозиції ст. 44-3 КУпАП; зміст нормативно-правового акту у протоколі не розкрито, а сам нормативний акт до матеріалів справи не долучено; не зазначено конкретний пункт нормативно-правового акту (конкретна заборона), який порушено особою.
- До матеріалів справи не долучено доказів, на підтвердження обставин, викладених у фабулі протоколу.
- Не ідентифіковані особи, які зазначені у наданих письмових поясненнях, не вказаний їх процесуальний статус та контактні дані.
- Не правильно зазначена кваліфікація вчиненого правопорушення, а саме вказано ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, хоча вказана стаття її немає.
Тобто, якщо на вас склали протокол за порушення правил щодо карантину людей, то не обов’язково слід погоджуватись з діями поліції та писати пояснення під диктовку про визнання вини, так як начебто так буде краще та призначать маленький штраф (так звичайно говорять правоохоронці, щоб швидко та без напруги закінчити свою роботу).