Як показав аналіз стану криміногенної обстановки в області за минулий рік, на Хмельниччині понад 60% від усіх зареєстрованих кримінальних правопорушень складають майнові злочини, основна маса з яких — крадіжки.
І хоча у порівняння з 2017 та 2018 роками кількість крадіжок з квартир і будинків суттєво зменшилась, все ж краще не розслаблятися і подбати про належний захист своїх осель від небажаних візитерів. Повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.
Тож уважно прочитайте і запам’ятайте декілька порад, які зведуть до мінімуму ризик потрапити у число жертв квартирних злодіїв.
Як квартирні злодії вибирають свою жертву?
Є три способи, якими зазвичай користуються злодії:
- крадіжки по наведенню;
- стеження за квартирою і її мешканцями;
- випадкові крадіжки.
Спосіб, який вибирає зловмисник, безпосередньо залежить від рівня його "професіоналізму".
На даний момент крадіжок по наведенню трапляється значно менше, ніж 10 років тому. Люди стали обачнішими, менше розповідають про те, що відбувається у них удома.
Стосовно тривалого стеження за квартирою, то воно залишається і до цього дня, але не у буквальному розумінні як раніше, а за допомогою соціальних мереж. Зловмисники відстежують пости людей, дізнаються, де і коли бувають власники оселі, коли у них відпустка, що нового купили і чи варто взагалі розглядати цю квартиру для проникнення?
Таким, зазвичай, займаються злодії-професіонали. Вони вистежують, ретельно планують злочин. Тож, перш, ніж опублікувати на загал чергове фото у соцмережах з підписом на зразок "Iphone XS вже є і у мене!" чи "Ура! Відлітаємо у відпустку в Грецію", добре подумайте, хто може побачити цю інформацію і з якою метою нею скористатися.
Випадкові крадіжки, як правило, вчиняють, так би мовити, злодії-дилетанти, які можуть перебувати під впливом наркотиків чи алкоголю і терміново потребують грошей. Вони обирають квартири, які не оснащені додатковими засобами захисту, мають неміцні двері, простий замок.
Що найчастіше виносять з квартири?
Потрапляючи в квартиру, крадії беруть усе цінне, що знаходять, і що можна легко винести: гаджети, негабаритну побутову техніку, ювелірні вироби, гроші. Хоча, в практиці поліції Хмельниччини траплялись і такі випадки, коли зловмисники знахабніли настільки, що вивезли бусом з приватного будинку майже усе майно, доки власник був на відпочинку. А сусідам пояснили, що господар дому — це їхній родич, і він сам попросив допомогти перевезти його речі.
Як вберегти своє майно?
Найкращим захистом від непроханих гостей вважається сигналізація, адже у разі її спрацювання поліція охорони приїжджає на місце події за 3-4 хвилини. В практиці Управління поліції охорони в Хмельницькій області є чимало історій про те, як група реагування затримувала злодії прямо у помешканні з награбованим у руках.
До речі, з кожним днем все більше хмельничан приймає рішення на користь встановлення у квартирах та будинках сигналізаційної системи.
Якщо ж сигналізації у вашому домі поки ще немає, подбайте про встановлення надійного замка з високим захистом або кількох комбінованих замків і броненакладок на них. Також не буде зайвим і наявність грат або ролетів на вікнах, особливо, якщо ви мешкаєте на першому чи останньому поверсі. Майте на увазі, що сучасні злодії навчилися відкривати навіть пластикові вікна з системою фіксації проти зовнішнього відкриття.
До охорони свого житла треба підходити комплексно. Встановити домофон на вхідні двері і камеру згори. Поставити міцні металеві двері у під’їзд. А ще важливо потоваришувати з сусідами, щоб за вашої відсутності сусід міг навідуватися до помешкання, створюючи ілюзію присутності господаря (вмикати періодично світло, перекладати килимок перед дверима, міняти положення дверної ручки).
Де не варто ховати цінний речі?
Якщо ви дивитесь детективні серіали, то точно знаєте, що ховати гроші у сейфі за картиною — це найгірша ідея. Також злодії, в першу чергу, обшукують подушки, матраци, комоди, вази. Можуть перевірити плінтуси і навіть витрусити землю з квіткового горщика чи заглянути в розетку за шафою.
На кухні квартирники обстежують полиці з посудом, і банки з сипкими продуктами, не погребують заглянути в смітник і перевірити вентиляційну трубу.
Тож велику суму грошей все-таки краще зберігати у банківському сейфі або на рахунку. Особливо, якщо вас часто не буває удома або ви збираєтеся у відпустку. Але все ж найнадійніший варіант — замовити встановлення сигналізації і здавати квартиру під охорону професіоналам цієї справи.