28 листопада розпочинається Різдвяний піст

28 листопада, у четвер, уся повнота Православної Церкви вступає у Різдвяний піст, час посиленої підготовки та очищення душі для того, щоб гідно зустріти народження Господа нашого Іісуса Христа, що зійшов з небес задля спасіння людства. Різдвяний піст — останній багатоденний у році, триває сорок днів, як і Чотиридесятниця, та закінчується 6 січня, у Навечір’я Різдва Христового, або Святвечір.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує сюжет телепрограми "Православний вісник", у якому голова відділу митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент розповів про суть Різдвяного посту і дав декілька настанов як правильно провести ці дні.

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент про Різдвяний піст:

Ми готуємося до свята Різдва особливими богослужіннями і тривалим постом. Піст – це той період, який дає нам можливість підготуватися до зустрічі з Христом Спасителем, це духовний шлях, який має пройти кожен християнин для того, щоб відчути справжню радість і глибокий зміст Пришестя у світ Господа нашого Іісуса Христа.

Власне, піст – не лише обмеження в їжі. Це час особливих духовних роздумів, який християнин повинен провести в читанні Святого Євангелія, в дослідженні святих отців.

І коли ми починаємо розмірковувати над великою Тайною Пришестя у світ Спасителя, то відчуваємо свою гріховність, своє недостоїнство тієї милості, яку Господь явив роду людському і нам особисто. Тому кожна людина, кожен православний християнин напередодні Різдва Христового, під час святого Різдвяного посту частіше приходить до сповіді, до Святого Причастя, щоб очиститися від гріхів і приготувати свою душу немов ті ясла, в яких був повитий Христос Спаситель.

Я бажаю всім Божого благословіння на час святого і спасительного Різдвяного посту. Нехай він стане періодом особливої духовної радості, щоб і свято Різдва Христового, яке завершить святий піст, було для нас надзвичайною подією зустрічі з Христом Спасителем.

Різдвяний піст 2019: календар харчування на кожен день

У період Різдвяного посту необхідно утримуватися від цілого ряду продуктів: м’яса, молока, яєць, сиру, вершкового масла, а в деякі дні від риби.

Що можна їсти з 28 листопада по 19 грудня 2019 року:

Одразу варто зазначити, що вино та рибу можна вживати кожної суботи та неділі. Ще рибу можна вживати у вівторок та четвер, якщо на цей день припадає велике свято, а вино дозволяється випити в день пам'яті найшанованіших святих.

Четвер: можна вживати гарячу їжу рослинного походження, але без олії. П'ятниця, субота, неділя, понеділок: дозволяється рослинна олія в невеликих кількостях. П'ятниця та субота: сухоїдіння. 4 грудня 2019 року (середа) буде свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. І в цей день дозволяється вживати в їжу трохи червоного вина.

Що можна їсти з 20 грудня 2019 року по 1 січня 2020:

П'ятниця: їжа рослинного походження, але без олії Субота і четвер: рослинна їжа з олією. Середа і п'ятниця: сухоїдіння Субота: гаряча їжа рослинного походження з олією, риба. 1 січня після Нового Року дозволяється випити трохи червоного вина.

Що можна їсти з 2 по 5 січня 2020 року:

В цей період піст посилюється, тому не можна вживати навіть риби.

Середа і п'ятниця: сухоїдіння Четвер та субота: їжа рослинного походження, але без масла. 6 січня – Різдвяний Святвечір – в цей день потрібно дотримуватися особливо суворого посту. Після вечірні дозволяється з'їсти кутю.

Навіть під час посту можна харчуватись різноманітно та повноцінно

Різдвяний піст 2019: що можна їсти

Різдвяний піст менш суворий, ніж Великий і Успенський пости. Різдвяний піст вимагає відмовитися від продуктів тваринного походження: м'яса, яєць, молока і молочних продуктів.

Попри всі заборони, ваш раціон під час Різдвяного посту може бути доволі багатим і різноманітним та містити наступні продукти: каші, хліб, сухарі, овочі, гриби, зелень, ягоди, фрукти, сухофрукти, горіхи, насіння, мед, а в деякі дні також рибу, морепродукти, олію і навіть вино.

Під час Різдвяного посту можна вживати сирі, варені, тушковані, запечені, квашені страви. Це можуть бути різноманітні салати, соління та консервація, супи, рагу, запіканки, вареники, пироги та інша випічка, соки, морси, киселі, чай.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Відповідальний за розділ
Уманець Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Хочете додати 3849.com.ua на головний екран і бути в курсі новин?