Дві громади з Кам’янеччини представили свої демократичні інновації

Представлення проєктів. Фото: АМУ

10-11 грудня 2024 року відбувся підсумковий захід "Демократичні інновації на місцевому рівні в Україні крізь призму відкритого врядування та захисту прав людини" за участі представників Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, органів місцевого самоврядування та Асоціації міст України. Під час заходу 10 українських громад представили свої демократичні інновації. Серед них – два муніципалітети з Хмельниччини.

Як повідомили у Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України, десять українських громад отримали консультаційну та фінансову підтримку для впровадження місцевих ініціатив, спрямованих на демократичні інновації, відкритість управління та захист прав людини у межах проєкту "Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні", серед них: Білгород-Дністровська, Більшівцівська, Дунаєвецька, Звягельська, Кам’янець-Подільська, Київська, Полтавська, Тернопільська, Фастівська, Шполянська громади.

Директорка Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Клаудія Лучіані подякувала учасникам заходу за час, ресурси та натхнення, які вкладені в реалізацію місцевих ініціатив, незважаючи на такий складний час – повномасштабне вторгнення росії. Директорка також підкреслила важливість навчання та поширення набутого досвіду серед інших громад.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зазначив про важливість повернення мешканців громад з-за кордону та створення для цього передумов. Тому Асоціація міст України звертає увагу, що при розрахунку необхідного фінансування для громад важливим критерієм має бути кількість дітей та молоді, їх залученість у життя громади. Саме це дасть нам розвиток і майбутнє.

Успішно реалізовані місцеві ініціативи на заході представили громади.

Дунаєвецька міська громада, Хмельницька область: Олена Отрубчак, директорка комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Ластівка", презентувала проєкт "Центр спільнотворення "Anthill" у місті Дунаївці, який забезпечує доступний простір для різних соціальних груп, таких як діти, внутрішньо переміщені особи та ветерани, сприяючи створенню нових соціальних зв’язків і підвищенню громадянської активності через заходи інтеграції та дозвілля.

Кам’янець-Подільська міська громада, Хмельницька область: Вадим Мендоградло, заступник Кам'янець-Подільського міського голови, представив проєкт перетворення частини муніципальної бібліотеки імені Костя Солухи на інноваційний простір "Мейкерспейс", що забезпечує відкритий діалог між громадянами, бізнесом та владою, сприяючи співпраці, освітнім і культурним заходам, а також реалізації творчих ідей за допомогою сучасних технологій.

Під час Підсумкового заходу представники громад обговорили ключові досягнення та проблемні питання, з якими стикнулися під час впровадження місцевих ініціатив, їх подальший вплив на підвищення рівня залученості, прозорості, підзвітності та захисту прав людини у громадах, а також шляхи забезпечення сталості реалізованих ініціатив.

Читайте також: "Скарб епохи Великого переселення народів: на Хмельниччині запобігли незаконному продажу артефакту".