Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND

Учасники проєкту. Фото: "Школа відповідального блогерства"

"ШВАБРА" - це неформальна школа для молодіжних українських блогерів, створена за партнерства громадських організацій UMIND та "Детектор медіа" за фінансової підтримки міжнародної неприбуткової організації IREX.

Проєкт покликаний сформувати свідоме ставлення до медійності у молодих людей, прокачати навички з медіаграмотності та створення корисного, соціально вагомого контенту, знайти нові цікаві формати та партнерства.

Навчання у школі проходить у два етапи: офлайн-воркшопи від тренерів-експертів, опісля - 8 тижнів онлайн-менторства. З 30 жовтня по 2 листопада на базі готелю в Карпатах вже відбулись лекції для 16 учасників програми. Протягом 4 днів з інфлюенсерами ділились досвідом ментори: голова ГО UMIND Олена Левандовська, телеведучий та етнограф Леонід Мартинчик, акторка Ірина Кудашова, телеведучий та громадський діяч Олександр Педан, керівниця національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" Ольга Кравченко, програмний директор "Детектор медіа" Вадим Міський, креативна директорка pedan buro Анастасія Зубченко та учитель фізики, тікток-блогер Руслан Циганков.

Спікери розповідали про соціальну відповідальність медійних людей, етичність у взаємодії зі своєю аудиторією, обговорювали хейт і дезінформацію в соцмережах, поділились інсайтами про унікальність контенту й порадами для залучення партнерств. Усю теорію блогери-учасники відпрацьовували на практиці: об’єднувались у команди, створювали власні проєкти, презентували іншим та обговорювали почуте.

Я надихнулася, сподіваюсь, не менш ніж наші учасники! Моїм завданням було розповісти про майстерність партнерств: як і для чого їх шукати. На практичному завданні студенти дуже захопилися: придумували певні проєкти та влучно аргументували, яких партнерів варто до них залучати, - розповідає Олена Левандовська, співзасновниця та голова ГО UMIND. - А ми, у свою чергу, завжди маємо бути в контексті подій у світі, в країні, розуміти, що недоречно, а що доречно. Мати свої цінності та принципи, бути чесними та відповідальними. На це, зокрема, і будуть зважати майбутні партнери. Про це і спілкувались з учасниками.

"Дуже жива, динамічна аудиторія - молодь, які вже мають блоги по декілька тисяч підписників. Сьогодні, можливо, вони вперше задумались про те, що не все корисне з того, що є в просторі соцмереж. Як відрізняти фейки від фактів, піклуватися про свою аудиторію: напрацьовувати формати для розвитку медіаграмотності для своїх підписників. Також зараз дуже важливо створювати соціально вагомий контент. Нині мало бути просто блогером: якщо ти хочеш вирізнятися на тлі конкурентів, мати прихильність та емпатію глядачів - потрібно вибудовувати емоційний зв'язок. Розповідати про щось значуще, що надихає людей досліджувати свою країну та розвиватися. Сподіваюсь і вірю, що ті ідеї, які учасники представили на тренінгах, вони втілять у життя", - зазначив програмний директор "Детектор медіа" Вадим Міський.

За ці три дні я набралась так багато нового досвіду! Зокрема і від своїх колег-блогерів. Так приємно шокована, наскільки крута в нас молодь, і як глибоко кожен із нас мислить. А лекції від наших тренерів, певно, скоротили мені десятки прочитаних книг. Дуже сподобався воркшоп від креативної директорки pedan buro Анастасії Зубченко. Усе з конкретними кейсами, прикладами, вправами, що розвивають креативність та порталами, де шукати натхнення. А лекція Олександра Педана наштовхнула на думки про те, що своя команда - це велика сила. Тому точно треба обмінюватись ідеями, партнеритись, і нести в суспільство корисне разом: це наш обов’язок як блогерів, - поділилась враженнями учасниця школи Ірина Грицькан.

"Дуже приємно було познайомитись з Леонідом Мартинчиком у ролі лектора. Та інформація, яку він давав через призму любові до України, через нашу культуру, глибоко засіла в серці. І вперше надихнула мене подумати про те, що таке відповідальний блогінг, і як цю концепцію інтегрувати у власну роботу. Є дуже актуальна проблема: більшість блогерів знімають про те, що є трендовим тут і зараз. На жаль, часто воно не несе якоїсь культурної, освітньої чи суспільної користі. А ми насправді маємо інструменти та аудиторію для того, щоб творити позитивні зміни в інформаційному суспільстві, — переконана учасниця проєкту, блогерка Олександра Пісміченко. - Цінно також було дізнатися про "Білий список" медіа, які варто читати, від Вадима Міського. І найкраще завершення кожного дня воркшопів - рефлексія біля ватри з моїми колегами".

Тепер на учасників чекає 2 місяці онлайн-тренінгів. Кожного тижня вони виконуватимуть завдання від менторів з теми медіаграмотності, культури чи просвітництва. Після перегляду всіх матеріалів ментор коментуватиме їх, даватиме поради, підказки та писатиме побажання. А вже 27 грудня відбудеться фінальна зустріч - підбиття підсумків "Школи відповідального блогерства".

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському зникла 13-річна дівчинка: поліція просить допомоги".

13:03, 19 листопада