Безоплатні онлайн-консультації психологів та психіатрівдля дітей

Фото: "Спокій"

З 1 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу онлайн у рамках естонсько-українського сервісу "Спокій". За замовченням проєкт доступний і для дорослих.

Для дітей до 14 років є важлива умова: вони мають відвідувати консультацію в супроводі законних представників (один із батьків чи опікунів, брат/сестра, бабуся/дідусь тощо).У разі відсутності дорослого з дитиною до 14 років, консультація все одно відбудеться і дитині допоможуть, АЛЕ жодних рекомендацій із подальшого лікування без дозволу дорослих надано не буде.

Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.

Від початку "Спокій" - сервіс для надання психологічної допомоги дорослим. З реалізацією проєкту ми зрозуміли, що запит на підтримку неповнолітніх не менший: дуже багато дітей живуть у реаліях війни. І мова не лише про бойові дії як такі: вимушене переміщення, зміна ролі батьків, втрати у родині, та інші стреси - діти потребують підтримки та допомоги, - зазначає координаторка проєкту Леся Кондратюк.

Як записатися на консультації?

1. Необхідно пройти анонімний опитувальник для оцінювання психологічного стану. Відповіді на всі питання займуть близько 15 хвилин.

Він розроблений науковим комітетом естонської клініки DocuMental і базується на вимогах Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10). Результати анкети самооцінки можуть бути корисні просто як інформація про свій стан, а також допоможуть системі краще підібрати лікаря.

2. Після цього кроку ви можете зареєструватися та приєднатися до відеоконсультації в обраний час. Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин.

Відеоконсультації проводяться на платформі цифрової діагностики та лікування від естонської клініки DocuMental.Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними: вони надійно зберігаються на платформі, і лише обраний лікар матиме до них доступ.

Безоплатні психологічні консультації в рамках проєкту "Спокій" надаються українцям з осені 2022 року. За цей час із волонтерського проєкту з декількома лікарями, сервіс виріс до команди 16 лікарів (з яких двоє працюють лише з дітьми). Наразі лікарі в проєкті - з усієї України. Мета нашої роботи - розвинути можливості та "культуру" телемедицини у сфері ментального здоров’я в Україні, - Поліна Медведська, проєктна менеджерка в Естонії.

У рамках послуги людина може отримати попередню оцінку свого стану, а також план лікування. Кількість консультацій необмежена, залежить від стану та потреб пацієнта.

Консультації безоплатні для мешканців України, робота фахівців оплачується з фонду проєкту.

Читайте також: "Трагедія на Зарічанській: пожежа в квартирі призвела до загибелі жінки та травмування чоловіка".

13:03, 19 листопада