Призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025

Фото: мережа "Інтернет"

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг та витрати на управління багатоквартирним будинком призначається з моменту звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону.

Субсидії розраховуються на два періоди:

  • на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

В опалювальному сезоні 2024-2025 років розрахунок субсидії буде проведено автоматично для всіх, кому було призначено субсидію на неопалювальний cезон 2024 року або розраховано субсидію в нульовому розмірі, інформує ГУ Пенсійного фонду України у Хмельницькій області.

Таким чином, громадянам, які вже отримують субсидію або кому було призначено нульову субсидію у літній період, не потрібно звертатися додатково за виплатою.

Для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2024-2025 років звернутися необхідно у наступних випадках:

  • якщо документи на призначення субсидії подаються вперше;
  • якщо у призначенні житлової субсидії на неопалювальний сезон було відмовлено (борг, відсутні доходи тощо);
  • якщо влітку була подана заява на припинення субсидії та громадяни користувалися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, а на опалювальний сезон бажають отримувати житлову субсидію;
  • якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.

У разі звернення громадянина за її призначенням у період по 30 листопада 2024 року житлову субсидію буде призначено з жовтня 2024 року.

Звертаємо увагу, що при розрахунку житлової субсидії з початку опалювального сезону 2024-2025 років враховуються доходи домогосподарства за І та ІІ квартали 2024 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.

Як подати заяву на субсидію

Заяву на житлову субсидію можна подати кількома способами:

  • через "Дію", ввівши в пошуку "Заява на субсидію";
  • через пошту або особисто, звернувшись до найближчого із сервісних центрів Пенсійного фонду України;
  • дистанційно через портал е-послуг ПФУ або мобільний застосунок Пенсійного фонду, обравши опцію "Заява на житлову субсидію чи пільгу";
  • через уповноважену посадову особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації та посадову особу центру надання адміністративних послуг.

Читайте також: "Фінансова грамотність з нуля". Для хмельничан запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності".