Виставку давніх скам’янілостей та прикрас із них відкрили у Кам’янці-Подільському

Фото: Кам`янець-Подільської міської ради

У конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника "Кам’янець" днями відкрили виставку "Подільські корали: геологічне минуле крізь сучасні традиції".

В експозиції — давні скам’янілості силурійського періоду та ювелірних прикрас, виготовлених із них. Тут можна не лише ознайомитись із матеріалом для ювелірних виобів, а й самому навчитись їх шліфувати.  Про це повідомили у Кам’янець-Подільській міській раді.

Зазначається, що організував виставку колектив науково-дослідної лабораторії прикладної географії та геотуризму Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 

Доцент кафедри географії та методики її викладання Ігор Касіяник захопливо розповів про корали Сарматського моря на території якого розташований Кам’янець, а також поділився таємницями виготовлення ювелірних прикрас з непоказного сірого вапняку.

Корали відомі як жителі тропічних морів і традиційні українські прикраси. В обох випадках вони уособлюють тепло, спокій, оригінальну естетику, нотку ностальгії або бажання побувати на білосніжних пляжах теплих морів. В прадавні часи вони утворили скелі Смотрицького каньйону, – зауважують науковці.

Відвідувачі експозиції мали можливість не лише оглянути "вихідні" матеріали, тобто скам’янілі корали та готові ювелірні вироби, але й спробувати себе у ролі ювеліра, опанувавши майстер-клас зі шліфування каменів.

Метою проєкту, як наголошують у муніципалітеті, є інтерпретувати та презентувати неповторність та унікальність Кам’янеччини саме через її різноманітну та давню геологічну історію.

Експозиція діятиме до 15 вересня за адресою: вулиця П’ятницька, 9 (будинок з драконом). Усі охочі можуть не лише оглянути її, а й безпосередньо випробувати себе у майстерці із виготовлення ювелірних прикрас.

Читайте також:"У Кам’янці-Подільському відновлюють Храм Богоявлення Господнього".