Cемінар "Демократичні інновації через відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні в Україні" відбувся днями в Києві за участі Генерального секретаря Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Матьє Морі та представників Асоціації міст України. 10 українських громад представили свої проєкти. Були серед них і дві громади з Хмельниччини.
Участь у заході взяли представники десяти українських громад, які стали переможцями Програми місцевих ініціатив та отримують безпосередню експертну та фінансову підтримку у впровадженні місцевих ініціатив у сфері демократичних інновацій, відкритого врядування та захисту прав людини на місцевому рівні в рамках проєкту "Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні", інформує пресслужба АМУ.
Матьє Морі підкреслив важливість збереження досягнень реформи з децентралізації, яка позитивно вплинула на спроможність громад та навіть під час війни, підвищення обізнаності мерів щодо прав людини та дотримання принципів відкритого врядування.
Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, подякував громадам за участь у Програмі та Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи за співпрацю та постійну підтримку місцевого самоврядування.
Світлана Грищенко, керівниця проєкту "Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні" Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, подякувала громадам за бажання впроваджувати принципи відкритого урядування та запросила поділитися досягнутими результатами.
Власні проєкти під час семінару презентували: Білгород-Дністровська міська громада (Одеська область), Більшівцівська селищна громада (Івано-Франківська область), Звягельська міська громада (Житомирська область), Київська міська громада, Полтавська міська громада, Тернопільська міська громада, Шполянська міська громада (Черкаська область), Фастівська міська громада (Київська область).
Громади Хмельниччини були представлені:
- Дунаєвецька міська громада. Олена Отрубчак, голова ГО "Асоціація жінок Дунаєвеччини", презентувала проєкт "Центр спільнотворення "АNTHILL" щодо облаштування доступного простору для допомоги мешканцям громади у створенні нових соціальних зв’язків та покращення їх громадянської активності через проведення заходів з інтеграції внутрішньо переміщених осіб, дозвілля дітей та дорослих.
- Кам’янець-Подільська міська громада. Ірина Михайлова, начальниця відділу інвестицій та економічної діяльності виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, презентувала проєкт "Від сторінок книг до творів інновацій", яким планується перетворення частини муніципальної бібліотеки імені Костя Солухина інноваційний простір для відкритого діалогу між громадянами та представниками влади у Кам'янці-Подільському.
Сергій Карелін, Інна Скляр та Юлія Борзовець, консультанти Програми місцевих ініціатив, обговорили з громадами питання змін, які виникають в процесі реалізації проєктів, важливість комунікації з широким колом зацікавлених сторін, а також фінансові питання.
Олег Музиченко, координатор проєкту "Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», та Веронік Бертоль, доповідачка з питань молоді Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, обговорили питання залучення громадян, зокрема молоді, до впровадження місцевих ініціатив в процесі відновлення та відбудови.
Читайте також: "Другу добу поспіль росіяни атакують Хмельниччину".