Презентовано перший Каталог виробників техніки для громад: до збірки увійшло підприємство з Хмельниччини

Презентація каталогу. Фото: АМУ

28 травня у Києві презентували перший Каталог виробників української техніки для громад. Це ініціатива, яка реалізується в рамках політики "Зроблено в Україні" Мінекономіки спільно з Федерація роботодавців України, Асоціаціацією міст України та Офісом народного депутата Дмитра Кисилевського.

Мета проєкту – надати інформацію про українських виробників та сприяти підвищенню попиту на товари, вироблені в Україні. У виданні консолідовано усю ключову інформацію про найбільш затребувану продукцію: громадський пасажирський транспорт, комунальну, спеціальну техніку, навісне обладнання тощо, інформує АМУ.

Каталог містить пропозиції 32 підприємств, розташованих у 14 областях України, з 255 одиниць різноманітної техніки. Увійшло до нього і ПП "ТАД" з міста Волочиськ, яке є членом Асоціації міст України. Підприємство виготовляє самоскиди, напівпричепи-важковози (трали), причепи та напівпричепи.

Спільна презентація Каталогу представниками Парламенту, Уряду, виробників і місцевого самоврядування символізує важливий крок до налагодження спільного робочого процесу – замовлення української продукції, розвиток економіки, створення та збереження робочих місць.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зосередив увагу присутніх на потребах муніципалітетів:

У громад є значна потреба в транспорті, комунальній і спеціальній техніці, а також у техніці для відновлення. На жаль, громади, особливо невеликі, не знають всіх можливостей українських виробників. Таку необхідну і актуальну інформацію тепер зібрано у Каталозі.

Купуючи техніку українського виробництва, громади допомагають одна одній збільшувати доходи місцевих бюджетів. Адже заводи знаходяться в регіонах, там же і сплачують податки, відповідно громади отримують ПДФО.

Спільно з виробниками, банками і державою ми будемо шукати механізми фінансування придбання громадами української техніки. Відповідний позитивний досвід вже напрацьовано. Так, цього року в Україні продовжили дію програми "Шкільний автобус", на реалізацію якої уряд виділив 1 млрд грн. Вона передбачає спільне фінансування закупівель автобусів із державного та місцевого бюджетів (50/50). Громади також можуть залучати фінансування через кредитування та лізинг в українських банках.

Олександр Слобожан

Юлія Свириденко повідомила, що Уряд має намір максимально сприяти обізнаності громад про наявність в Україні машинобудівних підприємств, здатних забезпечити всі потреби у техніці:

Закликаю громади долучатись до політики "Зроблено в Україні" і купувати продукцію української переробної промисловості. Це не тільки дозволить виконувати законодавчу вимогу локалізації, а й сприятиме розвитку економіки України. До 40 % коштів, витрачених державою на українські товари, повертається українцям у вигляді зарплат і податків та зборів.

Читайте також: "Новий закон про мобілізацію: як працюють сервісні центри МВС Хмельниччини".